VAJ KËRPI – OLIO DI CANAPA – 100% I PASTER

 • 100% I PASTER
 • I PRESUAR NE TE FTOHTË PA PERDORIM TE TRETESVE
 • SUPLEMENT DIETES

Vaji i farës së kërpit është një ushqim me veti të jashtëzakonshme ushqyese si dhe një suplement ushqimor i shkëlqyer në praktikën mjekësore. Përmban acide linoleic duke përfshirë Omega 3 dhe Omega 6.

250 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.400

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

VAJ KËRPI:

 • 100% I PASTER
 • I PRESUAR NË TË FTOHTË PA PERDORIM TE TRETËSVE
 • SUPLEMENT DIETES

Vaji i farës së kërpit ( VAJ KËRPI) është një ushqim me veti të jashtëzakonshme ushqyese si dhe një suplement ushqimor i shkëlqyer në praktikën mjekësore.
Është treguar se promovon integritetin dhe funksionin e membranave qelizore dhe trofizmin e lëkurës. Përmban acide linoleic natyrale të pangopura duke përfshirë linoleik (Omega 3) dhe linolenik (Omega 6).
Ju mund ta përdorni këtë ilaç natyral VAJ KËRPI për shembull në rast të kapsllëkut ose zorrëve të irrituar, ai ndihmon në reduktimin e yndyrave të pranishme në gjak dhe për këtë arsye zvogëlon rrezikun kardiovaskular.
Vaji i kërpit mund të ndihmojë gjithashtu në uljen e kolesterolit dhe triglicerideve në nivelet në gjak, duke ulur rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve kardiovaskulare.
Në veçanti, duke pasur parasysh vetitë e tij anti-inflamatore, vaji i kërpit ka veti terapeutike që mund të ndihmojnë në rast të inflamacionit dhe dhimbjeve kronike,për shembull për trajtimin e osteoartritit dhe artritit, dhimbjeve të muskujve dhe kyçeve.

Duke qenë se VAJ KËRPI është një vaj anti-inflamator, përdorimi i vajit të kërpit për masazh është i dobishëm në rastin e lëkurës duke përfshirë dermatitin atopik, psoriazën, herpesin, eritemën, ekzemën, aknet, vitiligo, kruajtjen, mykozat, akarimet alergjike, dhe në përgjithësi për të gjitha inflamacionet dhe irritimet e lëkurës.
Vaji i fares së kërpit mund të ndihmojë gjithashtu në parandalimin e rrudhave dhe ruajtjen e tonit dhe elasticitetit të lëkurës

PËRDORIMI I BRENDSHËM dhe JASHTEM

Shënime:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen 3 vjeç. Suplementet ushqimore nuk synojne të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

Si të përdorni
Rekomandohet të merrni 1 deri në 2 lugë çaji në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

.

.

 • PURO AL 100%
 • PRESSATO A FREDDO SENZA USO DI SOLVENTI
 • INTEGRATORE ALIMENTARE

Integratore alimentare a base di Olio di semi di Canapa indicato per favorire l’integrità e la funzionalità delle membrane cellulari e il trofismo della pelle. Contiene naturalmente acidi grassi polinsaturi fra cui acido linoleico(Omega 3) e linolenico(Omega 6) L’olio di semi di Canapa è un alimento dalle straordinarie proprietà nutrizionali, nonchè un eccellente supplemento dietetico nella pratica medica. USO INTERNO/ ESTERNO

Il consumo di olio di canapa può apportare diversi benefici. In particolare, date le proprietà antinfiammatorie, l’olio di canapa ha proprietà terapeutiche che possono aiutare in caso di infiammazioni e dolore cronico, ad esempio per la cura dell’artrosi e artriti, dolori muscolari e articolari.

La presenza di acidi grassi essenziali nell’olio di canapa può inoltre contribuire a ridurre i livelli di colesterolo e trigliceridi nel sangue, diminuendo il rischio di sviluppare malattie cardiovascolari.

Poiché si tratta di un olio antinfiammatorio, l’uso di olio di canapa per massaggio è utile in caso di affezioni della pelle tra cui dermatiti atopiche, psoriasi, herpes, eritemi, eczemi, acne, prurito e, in geneale, per tutte le infiammazioni e irritazioni cutanee. L’olio di canapa può anche aiutare a prevenire la formazione di rughe e a preservare il tono e l’elasticità della pelle.

Note:

Non superare la dose giornaliera consigliata. Tenere lontano dalla portata dei bambini di età inferiore ai 3 anni. Gli integratori alimentari non vanno intesi come sostituti di una dieta varia ed equilibrata e di uno stile di vita sano.

Non contiene: Solventi

Referenca NAOL05

Vaji i farës së kërpit (Cannabis sativa L.)

error: Content is protected !!