ARTDOL FANGO – Balte

 • NDRYDHJE E KOCKAVE
 • HEMATOMAT
 • INFLAMACION I TENDINAVE
 • REKUPERIM I SHPEJTË I MUSKUJVE
  VEÇANERISHT PËR SPORTISTET

Një krem ​​për trupin me baltë i bazuar në argjilë dhe ekstrakte bimore, si arnika dhe kthetrat e djallit, i dobishëm në rast enjtjeje dhe dhimbjeve në muskuj, kyçe dhe qafë.    

200 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.800

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

ARTDOL FANGO – Balte dhimbje kyçesh

TË DOBISHME NË RAST TË:

 • NDRYDHJET E KOCKAVE
 • HEMATOME
 • INFLAMACION I TENDINAVE
 • REKUPERIM I SHPEJTË I MUSKUJVE, VEÇANERISHT PËR SPORTISTET

ARTDOL FANGO është Një krem ​​për trupin me baltë i bazuar në argjilë dhe ekstrakte bimore, si arnika dhe kthetrat e djallit, i dobishëm në rast enjtjeve dhe dhimbjeve në muskuj, kyçe dhe qafë.
Balta e gjelbër e mikronizuar dhe balta e bardhë kanë një kapacitet thithës të nxehtësisë; madhësia e tyre shumë e imët e grimcave lehtëson çlirimin dhe asimilimin e mineraleve që i përbëjnë ato, duke prodhuar një veprim te dukshem remineralizimi të dobishëm në zonat që i nënshtrohen stresit të vazhdueshëm mekanik dhe traumave pasuese.

Ekstraktet e Fucusit te Artdol fango, dredhkës, fshesës së kasapit, gështenjës së kalit së bashku me aescin, ndihmojnë në përmirësimin e qarkullimit në zonat e prekura. Vajrat esenciale të mentolit, limonit, selvisë, livandës, karafilit, nenexhikut, pishës skoceze, trumzës dhe sherebelës së bashku garantojnë një efekt relaksues, zbutës dhe freskues.

E përshtatshme edhe për atletët.

Mënyra e përdorimit e Artdol fango
Rekomandohet të aplikoni një shtresë balte gjysmë centimetri në zonën e dëshiruar. Hiqni baltën dhe pastroni me ujë të ftohtë. Aplikoni produktin të paktën dy herë në ditë ose mbulojeni me një leckë pambuku. Lëreni të veprojë gjatë natës dhe më pas shpëlajeni. Vazhdoni trajtimin derisa të arrihet rezultati i dëshiruar.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shmangni kontaktin me syte. Mbajeni larg femijeve.

Nuk përmban:
• parabenë • ngjyra • silikone • derivate shtazore • BHA / BHT

Baltë dhimbje kyçesh

.

.

UTILE IN CASO DI:

 • DISTORSIONI
 • EMATOMI
 • VERSAMENTI
 • INFIAMMAZIONI TENDINEE
 • FAVORIRE UN RECUPERO PIÙ RAPIDO DELLA MUSCOLATURA AFFATICATA

Artdol fango è una crema-fango per il corpo a base di argilla ed estratti vegetali, come arnica ed artiglio del diavolo utili in caso di contusioni e dolori a livello muscolare, articolare e cervicale. L’argilla verde micronizzata e l’argilla bianca hanno una capacità termoassorbente; la loro finissima granulometria facilita la liberazione e l’assimilazione dei minerali che le costituiscono, producendo una vera e propria azione di rimineralizzazione utile nelle zone sottoposte a costanti sollecitazioni meccaniche e in seguito a traumi. Gli estratti di Fucus, edera, rusco, ippocastano assieme all’escina, aiutano a migliorare la circolazione dell’aree interessate. Gli oli essenziali di mentolo ,limone, cipresso, lavanda, garofano, menta, pino silvestre, timo e salvia garantiscono nel loro insieme un effetto rilassante, decontratturante e rinfrescante.Adatto anche per sportivi.

Non contiene:
• parabeni • coloranti • siliconi • derivati animali • BHA/BHT

Referenca NAAD01

Uje, Solum Fullonum, Glicerinë, Alkool Cetearyl, Stereatat Gliceril, Alkool Cetil, Squalane, vaj Misri, Mentol, Vaji i Farës se Lulediellit, Vaji Kastori, PEG-75 Stearat, Kaolinë, Harpagophytum Procumben, Arpagophytum Procumben, , Ekstrakt i gjetheve Hedera helix-Dredhkes angleze, Ekstrakt nga Rrushi i Detit, Ekstrakt i farës se Geshtenjes se Eger, Ekstrakt i rrënjës Ruscus , Escin, Vaj i Hidrogjenizuar kastorit, Dylli nga Kopernicia Cerifera- Palma Carnauba, Steareth-20, Ceteth-20, Tocopherol, vaj Mendre, vaj Salvia officinalis, Vaj Trumze, vaj barishte Lavandula angustifolia, vaj Limoni, vaj sythi Eugenia caryophyllus, fenoksietanol, etilheksilglicerinë, natriumi fitat, eugenol *, limonel *, limoneol *, * alergenet nga vajrat esenciale

error: Content is protected !!