Balsam buzësh – Calendula dhe Pemë çaji – Aroma e nenexhikut

 

  • Me dyll vegjetal
  • Me vaj krunde orizi dhe gjalpë shea
  • Me ekstrakt BIO të kalendulës
  • Veti hidratuese dhe antibakteriale
  • Aroma e nenexhikut

 

 

 

5 ml

L 700

Nuk disponohet në magazinë.
(Porositeni pas disa ditësh)

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

  • Me dyll perimesh
  • Me vaj krunde orizi dhe gjalpë shea
  • Me ekstrakt BIO kalendule

Balsami i buzëve me vaj esencial Calendula dhe Tea Tree është një gjalpë i karakterizuar nga një përqindje e lartë Gjalpi Shea dhe i pasuruar me vajra krunde orizi me veti të njohura zbutëse dhe hidratuese.
Ekstrakti bio-organik i marigoldit që qetëson dhe lehtëson buzët e ndjeshme dhe lehtësisht të irrituara, kombinohet me vajin esencial të pemës së çajit me notat e veta antibakteriale.

Shënim:
Aroma e nenexhikut

Nuk përmban:
KONSERVANCAT, PARAFINAT.

Referenca NABC01

Vaji i farës Ricinus Communis, Cetyl Ricinoleate, Copernicia Cerifera Cera, Candelilla Cera, Butyrospermum Parkii Gjalpë, Vaji i Hidrogjenizuar i Ricinit, Dikapril Eter, Vaji i Krundeve Oryza Sativa, Vaji i Farës Helianthus Annuus, Vaj Mentha Piperitaic Officialeol, Calle.

error: Content is protected !!