Balsam ushqyes Bio – BALSAMO NUTRIENTE – BIOFAMILY

  • Balsam me vaj liri dhe trëndafili
  • Zbutës dhe ushqyes
  • Për të gjithë familjen
  • Parandalon ndarjen e majave, zbërthimin dhe lustrimin e flokëve
  • Për flokë të thatë dhe të brishtë

500 ml

L 1.800

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Balsam ushqyes

Balsam ushqyes dhe zbutës – me vaj liri dhe trëndafili

Një balsam ideal për flokët për të gjithë familjen, i pasuruar me vaj liri dhe vaj kastori që ushqen dhe kreh flokët duke i bërë të butë dhe me shkëlqim dhe ekstrakt i trëndafilit nga veprimi zbutës dhe ushqyes.
Mund të përdoret si një paketë maskash, për të parandaluar ndarjen e majave dhe për të hidratuar lëkurën dhe si një zbutës, për të ushqyer flokët.
Ideale për flokë të thatë.
Aromatik me ekstrakte bergamoti dhe çaji të zi që japin një ndjesi të këndshme me nota agrume.

                         

Shënim:
TESTIMI DERMATOLOGJIK I NIKELIT I TESTUAR NE NIKELE

Nuk përmban:
PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, NGJYRA, SILIKONE, DERIVAT E KAFSHËVE, EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi të mjaftueshme produkti në flokë të lagur, në mënyrë që të mbulojë lëkurën e kokës dhe të gjitha gjatësitë. Lëreni për disa minuta dhe shpëlajeni mirë. Përdorimi i jashtëm

.

.

Balsamo nutriente e districante – con olio di lino e rosa canina Un balsamo per capelli ideale per tutta la famiglia, arricchito con Olio di Lino e Olio di Ricino che donano nutrimento e pettinabilità ai capelli rendendoli morbidi e lucenti ed estratto di Rosa Canina dall’azione emolliente e vitaminizzante. Può essere utilizzato come maschera-impacco, per prevenire le doppie punte e idratare la cute e come balsamo districante, per nutrire e lucidare il capello. Ideale per capelli secchi, aridi e sfibrati. Profumato con estratti di bergamotto e tè nero che donano una piacevole sensazione dalle note agrumate.

Balsam ushqyes

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO NICHEL TESTED

Non contiene:

PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI, ALCOL, COLORANTI, SILICONI, DERIVATI ANIMALI, EDTA, BHA/BHT

Referenca NABF11

Ujë, alkool miristil, dimetilaminë behenamidopropil, vaj Kastori, vaj i farës se linit, acid laktik, ekstrakt i frutave të trëndafilit °, glicerinë, parfum, tokoferol, kaprilat sorbitan, fenoksidanol * benzoksil *. Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet.

error: Content is protected !!