Dhimbje fyti – Spray Benessere gola WINTER HELP

  • MIRËSITË E FYTIT
  • ANTI-INFLAMATOR DHE QESUES PER FYT
  • I DOBISHEM KUNDËR ULJES SË ZËRIT

   Spray 30 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.200

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Dhimbje fyti

  • LEHTESON DHIMBJET E FYTIT 
  • ANTI-INFLAMATOR DHE QETESUES PER FYTIN  
  • I DOBISHEM KUNDËR ZERIT TE NGJIRUR

Suplement ushqimor me bazë acidin hialuronik me veprim hidratues dhe qetësues per dhimbje fyti me ekstrakte bimore si:

Erisimo: me veti zbutëse dhe qetësuese në mukozën orofaringeale. Nenexhiku: me veti spazmolitike, antikarminative, antivirale, antimikrobike dhe mukolitike.

Drosera: nxit tonin e zërit si dhe ka një veprim zbutës dhe qetësues kundër mukozës orofaringeale.

Vaji esencial i eukaliptit: me veprim dekongestant, zbutës dhe pak analgjezik, i jep lehtësim të menjëhershëm mukozave të inflamuara dhe gjithashtu ka një efekt balsamik.

Lulëkuqja: falë alkaloideve të saj ajo ka veti qetësuese dhe qetësuese të kollës, pas ndërveprimit të tyre me receptorët e dhimbjes.

Së fundi, përmban trumzë, me veprim antibakterial dhe ekspektorant, mbron nga simptomat e ndryshimeve të temperaturës si kolla, bronkiti dhe dhimbje fyti

Mënyra e përdorimit per Dhimbje fyti
Rekomandojmë marrjen e 6 sprajeve 3 herë në ditë, e barabartë me 1.8 ml

TENORI DEGLI INGREDIENTI CARATTERIZZANTI
Componenti

per dose giornaliera 

(1,8 ml)

Erisimo e.s. 50 mg
di cui Glucosinolati 0,25 mg
Menta e.s. 1/4 50 mg
Drosera e.s. 1/4 50 mg
Papavero e.s. 1/4 50 mg
Menta o.e. 3 mg
Eucalipto o.e. 3 mg
Timo o.e. 2 mg
Acido Ialuronico 0,8 mg

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

.

.

BENESSERE DELLA GOLA
– ANTINFIAMMATORIO E LENITIVO PER LA GOLA                                                                                            – UTILE CONTRO L’ABBASSAMENTO DELLA VOCE

Integratore alimentare a base di Acido ialuronico dall’azione idratante e lenitiva ed estratti vegetali come: Erisimo: dalle proprietà emollienti e lenitive sulla mucosa orofaringea. Menta: dalle proprietà spasmolitiche, anticarminative, antivirali, antimicrobiche e mucolitiche. Drosera: favorisce il tono della voce oltre a possedere un’azione emolliente e lenitiva nei confronti della mucosa orofaringea. L’olio essenziale di Eucalipto: dall’azione decongestionante, emolliente e leggermente analgesico, dà immediato sollievo alle mucose infiammate inoltre ha un effetto balsamico. Papavero: grazie ai suoi alcaloidi possiede proprietà sedative della tosse e antidolorifiche, a seguito della loro interazione con i recettori del dolore. Contiene infine il Timo, dall’azione antibatterica ed espettorante, protegge contro i sintomi dovuti agli sbalzi di temperatura come tosse, bronchite e mal di gola.

Referenca NAWH04 winterhelp

Ujë, fruktozë, stabilizues: glicerinë, erisimo (Sisymbrium officinale (L) Scop.) ekstrakt i thatë i pjesëve ajrore me lule të titruar në 0,5% në glukozinolate, nenexhik (Mentha x piperita L.) ekstrakt i thatë i gjetheve (D: E 1: 4 ), ekstrakt i thatë i barit të lulëzuar (Drosera rotundifolia L.) ekstrakt i thatë barishte me lule (D: E 1: 4), lulekuqe (Papaver rhoeas L.) ekstrakt i thatë i luleve (D: E 1: 4), acidifikues: acid citrik, ruajtës: sorbat kaliumi, nenexhik (Mentha x piperita L.) vaj esencial, eukalipt (Eucalyptus globulus Labill.) vaj eterik, vaj esencial trumze (Thymus vulgaris L.), acid hialuronik (hialuronat natriumi), ëmbëlsues: sukralozë.

error: Content is protected !!