Dhimbje të fytit – Benessere gola – WINTER HELP

 

  • MIRËSITË E FYTIT
  • ANTI-INFLAMATOR DHE QESUES PER FYT
  • I DOBISHEM KUNDËR ULJES SË ZËRIT

 

 

Spray 30 ml

L 1.200

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Dhimbje të fytit

  • LEHTESON DHIMBJET E FYTIT 
  • ANTI-INFLAMATOR DHE QETESUES PER FYTIN  
  • I DOBISHEM KUNDËR ZERIT TE NGJIRUR

Suplement ushqimor me bazë acidin hialuronik me veprim hidratues dhe qetësues dhe ekstrakte bimore si: Erisimo: me veti zbutëse dhe qetësuese në mukozën orofaringeale. Nenexhiku: me veti spazmolitike, antikarminative, antivirale, antimikrobike dhe mukolitike. Drosera: nxit tonin e zërit si dhe ka një veprim zbutës dhe qetësues kundër mukozës orofaringeale.

Vaji esencial i eukaliptit: me veprim dekongestant, zbutës dhe pak analgjezik, i jep lehtësim të menjëhershëm mukozave të inflamuara dhe gjithashtu ka një efekt balsamik. Lulëkuqja: falë alkaloideve të saj ajo ka veti qetësuese dhe qetësuese të kollës, pas ndërveprimit të tyre me receptorët e dhimbjes. Së fundi, përmban trumzë, me veprim antibakterial dhe ekspektorant, mbron nga simptomat e ndryshimeve të temperaturës si kolla, bronkiti dhe dhimbjet e fytit.

Dhimbje të fytit

Mënyra e përdorimit
Rekomandojmë marrjen e 6 sprajeve 3 herë në ditë, e barabartë me 1.8 ml

 

.

.

BENESSERE DELLA GOLA
– ANTINFIAMMATORIO E LENITIVO PER LA GOLA                                                                                            – UTILE CONTRO L’ABBASSAMENTO DELLA VOCE

Integratore alimentare a base di Acido ialuronico dall’azione idratante e lenitiva ed estratti vegetali come: Erisimo: dalle proprietà emollienti e lenitive sulla mucosa orofaringea. Menta: dalle proprietà spasmolitiche, anticarminative, antivirali, antimicrobiche e mucolitiche. Drosera: favorisce il tono della voce oltre a possedere un’azione emolliente e lenitiva nei confronti della mucosa orofaringea. L’olio essenziale di Eucalipto: dall’azione decongestionante, emolliente e leggermente analgesico, dà immediato sollievo alle mucose infiammate inoltre ha un effetto balsamico. Papavero: grazie ai suoi alcaloidi possiede proprietà sedative della tosse e antidolorifiche, a seguito della loro interazione con i recettori del dolore. Contiene infine il Timo, dall’azione antibatterica ed espettorante, protegge contro i sintomi dovuti agli sbalzi di temperatura come tosse, bronchite e mal di gola.

Referenca NAWH04

Ujë, fruktozë, stabilizues: glicerinë, erisimo (Sisymbrium officinale (L) Scop.) ekstrakt i thatë i pjesëve ajrore me lule të titruar në 0,5% në glukozinolate, nenexhik (Mentha x piperita L.) ekstrakt i thatë i gjetheve (D: E 1: 4 ), ekstrakt i thatë i barit të lulëzuar (Drosera rotundifolia L.) ekstrakt i thatë barishte me lule (D: E 1: 4), lulekuqe (Papaver rhoeas L.) ekstrakt i thatë i luleve (D: E 1: 4), acidifikues: acid citrik, ruajtës: sorbat kaliumi, nenexhik (Mentha x piperita L.) vaj esencial, eukalipt (Eucalyptus globulus Labill.) vaj eterik, vaj esencial trumze (Thymus vulgaris L.), acid hialuronik (hialuronat natriumi), ëmbëlsues: sukralozë.

error: Content is protected !!