Dhimbje të kyçeve – muskujve Artiglio del diavolo

  • Me 30% ekstrakte të bimes “Kthetrat e Djallit”
  • Redukton inflamacionin
  • Dhimbjte kronike të muskujve dhe kyçeve
  • Nuk përmban silikone, formaldehid, alkool

100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.550

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Dhimbje të kyçeve-muskujve – POMADE PER MIRËQENJEN E SISTEMIT OSTEO-ARTIKULAR DHE MUSKULAR

Me 30% ekstrakte të bimes “Kthetrat e Djallit”

Bima Kthetrat e djallit njihet tradicionalisht si një ndihmës në trajtimin e dhimbjeve të kyçeve dhe muskujve.
Duke e aplikuar sipas nevojës, ky krem ​​rikthen ndjenjën e mirëqenies në pjesët e prekura dhe redukton natyrshëm inflamacionin, duke ju lejuar të kryeni levizje normale te gjymtyreve pa vështirësi.

Ky produkt keshillohet kundër aterosklerozës, artritit, dhimbjeve të muskujve, dhimbjes së shpinës, tendinitit dhe dhimbjeve të gjoksit. Pra, ofron lehtësim edhe për dhimbjet kronike.

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni në zonat e prekura dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Rekomandohen 1-2 aplikime në ditë.
VETËM PËR PËRDORIM TË JASHTËM

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Dhimbje të kyçeve-muskujve

Paralajmërimet
Mbajeni larg fëmijëve. Lani duart tërësisht pas përdorimit. Mos e përdorni në lëkurë të irrituar dhe shmangni kontaktin me sytë.
Ky ilaç ndërvepron edhe me barnat antikoagulantë, hipotensivë, hipoglikemikë oralë, antiaritmikë dhe NSAID, kështu që përdorimi i tij nuk rekomandohet për ata që i nënshtrohen kësaj lloj terapie.
Nuk perdoret gjatë shtatzënisë pasi mund të stimuloj kontraktimet e mitrës.

Shënim:
Testuar dermatologjikisht – Nuk është testuar te kafshët – Nikel i testuar

Nuk përmban:
ALKOLI, PARABEN, SILIKONE, CESORËT FORMALDEHID, NGJYRAT, DERIVATET E KAFSHËVE, FENOKSIETANOL, EDTA, BHA / BHT

.

.

POMATA PER IL BENESSERE DELL’APPARATO OSTEO-ARTICOLARE E MUSCOLARE

L’artiglio del diavolo è tradizionalmente riconosciuto come coadiuvante nel trattamento dei dolori articolari e muscolari. Applicata al bisogno, questa crema restituisce alle parti interessate una sensazione di benessere e riduce naturalmente le infiammazioni, permettendo di compiere i normali gesti quotidiani senza difficoltà.

Con 30% di estratti di Artiglio del Diavolo.

Note:
Dermatologicamente testato Non testato su animali (Reg. 1223/2009) Nichel tested

Non contiene:
ALCOL, PARABENI, SILICONI, CESSORI DI FORMALDEIDE, COLORANTI, DERIVATI ANIMALI, FENOSSIETANOLO, EDTA,BHA/BHT

Kodi referues NAPO02

Ujë, Kaprilik / Triglicerid Capric, Ekstrakt nga rrenja e lules kthetrat e djallit, Vaj i farës se lulediellit, Glicerinë, Alkool Cetyl, Gliceril Stearat, Kamforë, Vaji i gjetheve teaberry, Gliceril Behenate, Ekstrakt nga levoret e brendshme te specave te embel,, nikotinat, fitat natriumi, sorbat kaliumi, benzoat natriumi, PEG-75

error: Content is protected !!