Djegie dhe kruajtje intime – INTIMO

 

  • Ribalancon mukozën vaginale
  • Intime kundër kruajtjes dhe djegies
  • Antibakterial dhe antiinflamator
  • Ideale në rast të thatësisë vaginale

50 ml

L 1.500

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Djegie dhe kruajtje intime

Krem qetësues dhe antibakterial – 50ml

Një formulim i krijuar për të qetësuar djegiet intime, falë pranisë së ekstrakteve të Poria cocos dhe Phragmite communis, me një veprim kundër kruajtjes dhe ribalancimit në mukozën vaginale dhe sinergjinë e vajrave esencialë të pemës së çajit dhe karafilit, të cilët janë antibakterial dhe anti- inflamatore.
Prania e gjalpit shea me një përqindje të lartë të pasaponifikueshëm, e kombinuar me vajrat e bajames së ëmbël dhe jojoba, me një profil të lartë tolerance garantojnë një efekt zbutës, hidratues dhe qetësues edhe për mukozat më të ndjeshme. Ideale në rast të thatësisë vaginale dhe sekretimit të ulët natyral, falë lëngut të Aloes dhe vajit të krundeve të orizit.

Mënyra e përdorimit
aplikoni një sasi të vogël produkti në zonën e prekur sipas nevojës.

Shënim:
TË TESTUAR DERMATOLOGJIK-TESTUAR NIKEL

Nuk përmban:
PARFUM, ALKOOL, PARABEN, PARAFINA APO DERIVATE NAFTE CEZORË FORMALDEHID, NGJYRA, PEG / PPG, DERIVATE TË KAFSHËVE

.

.

Crema Lenitiva e Antibatterica 50ml

Una formulazione studiata per lenire i bruciori intimi, grazie alla presenza degli estratti di Poria cocos e Phragmite communis, dall’azione antipruriginosa e riequilibrante sulla mucosa vaginale e alla sinergia degli Oli essenziali di Tea tree e Chiodi di Garofano, antibatterici e antinfiammatori. La presenza di burro di Karitè ad elevata percentuale d’insaponificabile, unito agli Oli di Mandorle dolci e di Jojoba, dall’elevato profilo di tollerabilità, garantiscono un effetto emolliente, idratante e lenitivo anche per le mucose più sensibili. Ideale in caso di secchezza vaginale e di scarsa secrezione naturale, grazie al succo di Aloe e all’Olio di Crusca di riso.

Djegie dhe kruajtje intime

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO-NICHEL TESTED

Non contiene:
PROFUMO,ALCOL, PARABENI , PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO CESSORI DI FORMALDEIDE, COLORANTI, PEG/PPG, DERIVATI ANIMALI

Referenca NAI01

Ujë, Gjalp Shea, Vaj Bajame, Glicerinë, Alkool Cetearyl, Vaji Oryza sativa i Krundeve, vaj Jojoba, Glukozid Cetearyl, Acidi laktik, Çamçakëz Xanthan, Aloe Vera Bio, Natriumi Phytale, vaj nga sythat e Karafilit, Ekstrakt nga kallami i zakonshem, Ekstrakt nga Kerpudhat e drunjve, Benzoat natriumi, Sorbat kaliumi, Alkooli benzil, Acidi Dehidroacetik, Limonen, *Alergjen l nga vajrat esenciale *.

error: Content is protected !!