Set Flok te thate, dehidratuar, demtuar

Ofrojmë 3 produkte me -8%

1) BIOFAMILY – Shampo hidratuese Bio
1) BIOFAMILY – Balsam ushqyes Bio
1) HAIR COMPLEX

Kujdesi per floket.
Ushqehuni dhe mbrohuni me “Flokët e thatë Beauty”
3 produkte cilesore, totalisht “made in Italy”

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 5.250 L 4.800

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Set Flok te thate, dehidratuar, demtuar

1 – Shampo hidratuese – Biofamily

Shampo bio për flokë të thatë dhe të dëmtuar – me Vaj te dardhes me gjemba dhe proteina bimore të hidrolizuara.
Ideale për të gjithë familjen specifike për flokë të thatë dhe të dëmtuar me vajra bimore të gjembave, lirit dhe crambe abyssinica që ushqejnë dhe forcojnë flokët duke i dhënë më shumë shkëlqim dhe energji . Formuluar me një kompleks proteinash bimore të hidrolizuara duke e rindërtuar dhe forcuar flokun Aroma e ëmbël i jep një ndjesi të këndshme flokëve të sapo larë.
Është një produkt i koncentruar që mund të përdoret ashtu siç është në sasi të vogla ose i holluar në ujë.

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në flokë të lagur, masazhoni dhe shpëlajeni tërësisht me ujë. Përdorimi i jashtëm
Referenca NABF09

2- Balsam ushqyes dhe zbutës – Biofamily

Një balsam ideal për flokët për të gjithë familjen, i pasuruar me vaj liri dhe vaj kastori që ushqen dhe kreh flokët duke i bërë të butë dhe me shkëlqim dhe ekstrakt i trëndafilit nga veprimi zbutës dhe ushqyes.
Mund të përdoret si një paketë maskash, për të parandaluar ndarjen e majave dhe për të hidratuar lëkurën dhe si një zbutës, për të ushqyer flokët.
Ideale për flokë të thatë.
Aromatik me ekstrakte bergamoti dhe çaji të zi që japin një ndjesi të këndshme me nota agrume.

Set Flok te thate dehidratuar demtuar Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi të mjaftueshme produkti në flokë të lagur, në mënyrë që të mbulojë lëkurën e kokës dhe të gjitha gjatësitë. Lëreni për disa minuta dhe shpëlajeni mirë. Përdorimi i jashtëm
Referenca NABF11

Të gjitha produktet tona nuk përmbajnë PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, NGJYRA, SILIKONE, DERIVAT E KAFSHËVE, EDTA, BHA / BHT

3 – HAIR COMPLEX

Rënia e flokëve përcaktohet nga një predispozitë gjenetike individuale që i bën folikulat e flokëve shumë të ndjeshme ndaj nivelit të hormoneve të pranishme në qarkullimin e gjakut dhe në veçanti ndaj dihidrotestosteronit (DHT), i cili dëmton folikulën duke e atrofizuar atë; trupi reagon ndaj këtij sulmi nga DHT duke krijuar një inflamacion të ndërmjetësuar nga sistemi imunitar, dhe kjo krijon dëmtime të mëtejshme në folikulin që shpesh çon në vdekje e tij.
Një faktor tjetër që rregullon rritjen e flokëve është furnizimi me gjak i folikulave.
Hair complex është suplementi ushqimor i krijuar për të pasur një efekt të dobishëm në rritjen natyrale të shtojcave të lëkurës, duke përfshirë flokët dhe thonjtë, falë pranisë së ekstrakteve bimore dhe aminoacideve të squfurit.
Është i dobishëm në të gjitha situatat që mund të çojnë në dobësim të flokëve, si në gjendje stresi, ekspozimtepërt në diell dhe mjedise të ndotura, si dhe në rast të ushqyerjes jo të duhur.
Përbërja e tij është e veçantë sepse përmban bime si ekstrakt ashtu edhe pluhur, duke garantuar praninë e fitokomplekseve më të plota sesa përdorimi i vetëm njërës nga dy format bimore.

Mënyra e përdorimit
Rekomandohet marrja e 1 ose 2 tabletave në ditë me gjysmë gote ujë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Referenca NA07

1 – Shampo hidratuese – Biofamily
Ujë, amonium lauril sulfat, kokamidopropil betainë, vaji i farës se Fikut te Detit, vaji i farës lules se Qepes, proteina e hidrolizuar e sojës, proteina e misrit e hidrolizuar, proteina e grurit e hidrolizuar, vaji i farës se linit, Sorbitan Caprylate, Klorur Natriumi, Fenoksietanol, Alkool Benzil, Acid Benzoik, Kumarinë *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet 

2- Balsam ushqyes dhe zbutës – Biofamily
Ujë, alkool miristil, dimetilaminë behenamidopropil, vaj Kastori, vaj i farës se linit, acid laktik, ekstrakt i frutave të trëndafilit °, glicerinë, parfum, tokoferol, kaprilat sorbitan, fenoksidanol * benzoksil *. Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet.

3 – HAIR COMPLEX
Ekstrakt i thatë i rrënjës së hithrës (Urtica dioica L.) i titruar në 0,4% në beta-sitosterol, Serenoa (Serenoa repens (W. Bartram) Small) ekstrakt i thatë i frutave i titruar në 30% në acide yndyrore, Hithër (Urtica dioica L.) pluhur rrënjë , Serenoa (Serenoa repens (W. Bartram) I vogël) pluhur frutash, Agjentë ngurtësues: celulozë, fosfat trikalciumi, ekstrakt i thatë i pjesës ajrore të bishtit të kalit (Equisetum arvense L.) i titruar në 3% në silicë, Bishti i kalit (Equisetum arvense pjesë L. a) pluhur, meli (Panicum miliaceum L.) ekstrakt i thatë i frutave, L-Cysteine ​​hydrochloride, Stabilizues: Gum arabic, Meli (Panicum miliaceum L.) pluhur frutash, L-Metionine, Agjentët kundër ngjitjes: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, Dioksidi i silikonit

error: Content is protected !!