Gjalpë Trupi Argan – GOLD OF DESERT

 

 • Krem – Gjalpë Trupi
 • Me vitaminë E
 • Pa silikone dhe parabene
 • E lë lëkurën të butë
 • Parfum Argan

 

50 g

L 1.070

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Gjalpë Trupi Argan – HOPI

 • E BAZUAR NË GJALPIN SHEA
 • ME VITAMINE E
 • ME VAJRA VEGJETAL
 • NUK PËRMBAN UJË
 • PA SILIKONE, PARABEN DHE PARAFINA

Kremi i ngurtë i bazuar në gjalpë kakao dhe gjalpë shea, nuk përmban ujë si kremrat normalë.
Duke e kaluar gjalpin në pjesën e dëshiruar, falë nxehtësisë së trupit, ai do të shkrihet pak, duke lënë një vello kremi.
E përkryer për hidratim pas dushit/banjës, për t’u aplikuar në lëkurë të thatë.

Për çfarë është i mirë: Ja kur duhet të përdorni gjalpë trupi (Gjalpë Trupi Argan)
Gjalpi i trupit është veçanërisht i përshtatshëm kur lëkura është e thatë dhe e krisur, për të rikthyer ushqimin dhe hidratimin. Këto kushte mund të ndodhin si për shkak të temperaturave të ulëta të dimrit, ashtu edhe gjatë ekspozimit të zgjatur në diell në verë, siç e përmendëm sapo. Mund të themi se gjalpi i trupit ju vjen në ndihmë sa herë që lëkura ka nevojë për një veprim zbutës, zbutës dhe qetësues.

Solid Body Butter është një shkop kompakt që nxehet dhe përhapet lehtësisht në kontakt me lëkurën, duke e lënë atë të butë. Është e përkryer për t’u përdorur pas dushit, veçanërisht kur lëkura juaj kërkon hidratim dhe ushqim, kështu që është një përqafim ideal pas banjove diellore.

Gjalpë Trupi Argan

PARFUM ARGAN

Referenca NAHB01

.

.

• A BASE DI BURRO DI KARITÈ • CON VITAMINA E
• CON OLI VEGETALI
• NON CONTIENE ACQUA

• SENZA SILICONI, PARABENI E PARAFFINE

Crema solida a base di burro di cacao e burro di karitè, non contiene acqua come le normali creme.
Passando il burro sulla parte desiderata, grazie al calore cor- poreo, si scioglierà leggermente, lasciando un velo di crema. Perfetto per l’idratazione dopo la doccia/bagno, da applicarsi a pelle asciutta.

Il burro solido è uno stick compatto che si scalda e si stende facilmente a contatto con la pelle, lasciandola morbida. È perfetto da usare dopo la doccia, soprattutto quando la tua pelle ha bisogno di idratazione e nutrimento, quindi è un abbraccio ideale dopo l’esposizione al sole.

PROFUMO DI ARGAN

Gjalp Shea, Gjalp Kakao,streatat Cetyl, Dyll Rhus Verniciflua Peel , dyll nga palmat Carnauba, parfum, tokoferol.

error: Content is protected !!