Gjalpë Trupi Pomelia – HAWAIAN BEAUTY

 

 • Krem – Gjalpë Trupi
 • Me vitaminë E
 • Pa silikone dhe parabene
 • E lë lëkurën të butë dhe kadifeje
 • Parfum Pomelia

 

50 g

L 1.070

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Gjalpë Trupi Pomelia – Burro corpo HOPI

 • BAZUAR NË GJALPIN SHEA 
 • ME VITAMINË E
 • ME VAJRA VEGJETAL
 • NUK PËRMBAN UJË
 • PA SILIKONE, PARABEN DHE PARAFINA

Kremi i ngurtë i bazuar në gjalpë kakao dhe gjalpë shea, nuk përmban ujë si kremrat normalë.Duke e kaluar gjalpin në pjesën e dëshiruar, falë nxehtësisë së trupit, ai do të shkrihet pak, duke lënë një vello kremi. E përkryer për hidratim pas dushit/banjës, për t’u aplikuar në lëkurë të thatë.

Në gjuhën e luleve, Plumeria thuhet se përfaqëson dashurinë.
Vetitë e tij kanë një ndikim qetësues tek ata që vuajnë nga frika, ankthi, pagjumësia ose dridhjet, freskon, rrënjos vetëvlerësim të lartë, frymëzon romancë.
Hidraton, zbut lëkurën e thatë dhe të plasaritur, përthithet lehtë dhe ndihmon në mbajtjen e saj të butë.Ajo ushqen trupin dhe mendjen.

Solid Body Butter është një shkop kompakt që nxehet dhe përhapet lehtësisht në kontakt me lëkurën, duke e lënë atë të butë. Është e përkryer për t’u përdorur pas dushit, veçanërisht kur lëkura juaj kërkon hidratim dhe ushqim, kështu që është një përqafim ideal pas banjove diellore.
AROMË E POMILISË (pomelia)

Për çfarë është i mirë: Ja kur duhet të përdorni gjalpë trupi ( Gjalpë Trupi)
Gjalpi i trupit është veçanërisht i përshtatshëm kur lëkura është e thatë dhe e krisur, për të rikthyer ushqimin dhe hidratimin. Këto kushte mund të ndodhin si për shkak të temperaturave të ulëta të dimrit, ashtu edhe gjatë ekspozimit të zgjatur në diell në verë, siç e përmendëm sapo. Mund të themi se gjalpi i trupit ju vjen në ndihmë sa herë që lëkura ka nevojë për një veprim zbutës, zbutës dhe qetësues.

Gjalpë Trupi Pomelia

Referenca NAHB03

.

.

A BASE DI BURRO DI KARITÈ • CON VITAMINA E
• CON OLI VEGETALI
• NON CONTIENE ACQUA

• SENZA SILICONI, PARABENI E PARAFFINE

Crema solida a base di burro di cacao e burro di karitè, non contiene acqua come le normali creme.
Passando il burro sulla parte desiderata, grazie al calore cor- poreo, si scioglierà leggermente, lasciando un velo di crema. Perfetto per l’idratazione dopo la doccia/bagno, da applicarsi a pelle asciutta.

Il burro Corpo Solido è un panetto compatto che a contatto con la pelle si scalda e si stende facilmente, lasciandola morbida. È perfetto da usare dopo la doccia, specialmente quando la pelle desidera idratazione e nutrimento, quindi è una coccola ideale dopo aver preso il sole.

A cosa serve: ecco quando dovresti usare il burro per il corpo           
(Gjalpë Trupi Pomelia)

Il burro per il corpo è particolarmente indicato quando la pelle è secca e desquamata, per restituirle nutrimento e idratazione. Queste condizioni possono verificarsi sia per via delle basse temperature invernali, sia durante una prolungata esposizione al sole in estate, come abbiamo appena accennato. Possiamo affermare che il burro per il corpo accorre in tuo aiuto ogni volta che la pelle ha bisogno di un’azione emolliente, addolcente e lenitiva.

Gjalpë Trupi Pomelia

PROFUMO DI POMELIA

Gjalp Shea, Gjalp Kakao, streatat Cetyl, Dyll Rhus Verniciflua Peel , Dyll Pernicia Cerifera, parfum, tokoferol.

error: Content is protected !!