KREM BIO FLUID – Crema fluida bio – Fëmijët

 

 • USHQYES DHE HIDRATUES
 • EDHE IDEAL SI PAS DIELIT
 • EDHE PER LEKURE TE NDJESHME
 • FYTYRA DHE TRUP
 • ME ALOE DHE CALENDULA PËR LËKURËNDELIKATE

 

 

250 ml

L 1.800

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

KREM BIO FLUID – BIO CREMA FLUIDA – Mom & Baby

 • USHQYES DHE HIDRATUES 
 • EDHE IDEAL SI PAS DIELIT 
 • EDHE PER LEKURE TE NDJESHME 
 • FYTYRA DHE TRUP 
 • PH5

Një krem ​​lëngu ushqyes i pasur me përbërës aktivë vegjetalë për t’u përdorur në çdo kohë të ditës në fytyrë dhe trup. Gjithashtu ideale si pas diellit për shkak të pranisë së vajit Baobab, i shkëlqyer në rast skuqjeje dhe pranisë së Aloe Verës dhe ekstraktit organik të Calendulës, të dyja të njohura për vetitë e tyre qetësuese.
Ky krem ​​është i pasuruar me Gjalpë Shea, me efekt ushqyes dhe me Squalane nga kallam sheqeri, i cili rikthen barrierën e lëkurës dhe e mban lëkurën të hidratuar. I përshtatshëm edhe për lëkurën më të ndjeshme, ideale për hidratimin e lëkurës pas banjës.

Shënim:
PARFUM I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT PA ALERGENE I NUK TESTUAR TE KAFSHT

                         

Nuk përmban:
• Parabenë • Parafinat ose derivatet e naftës • Heqësit e formaldehidit • Ngjyrat • PEG / PPG • Derivatet e kafshëve • Fenoksietanol • EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi të vogël të produktit dhe masazhojeni derisa të përthithet plotësisht.

.

.

NUTRIENTE E IDRATANTE – IDEALE ANCHE COME DOPOSOLE – ANCHE PER PELLI SENSIBILI – VISO E CORPO – PH 5 Una crema fluida nutriente e ricca di attivi vegetali da utilizzare in ogni momento della giornata su viso e corpo. Ideale anche come dopo sole vista la presenza dell’Olio di Baobab, ottimo in caso di arrossamenti e della presenza di Aloe Vera ed estratto di Calendula biologico, entrambi noti per le loro proprietà lenitive. Questa crema è arricchita con Burro di Karitè, dall’effetto nutriente e con Squalano proveniente da canna da zucchero, che ripristina la barriera cutanea e mantiene la pelle idratata. Adatto anche per le pelli più sensibili,ideale per idratare la pelle dopo il bagnetto.

KREM BIO FLUID – Referenca NAMB08

Uje, alkool cetearyl, glicerinë, triglicerid kaprilik / kaprik, propylheptyl caprylate, squalane, karbonat dipropilheptil, Gjalp Shea °, vaj Baobabi°, Glukozid cetearyl, ekstrakt lulesh Calendulla ,Alkool behenil, tokoferol, etileksilglicerinë, fitat natriumi, sorbat kaliumi, parfum, acid laktik. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!