KREM STRIJAT – Bio Crema Smagliature -Për shtatzëninë

 

 • HIDRATUES DHE FORCUES
 • PARANDALON RRIJET 
 • KONTRASTON RELAKSIMIN E LËKURËS 
 • PARA DHE POST-PARAL
 • PA PARFUM

Një krem ​​i pasur me përbërës të çmuar, organikë dhe natyralë: me vajra bimore Baobab bio, Rosa Mosqeta bio dhe Shea Butter bio.
Kontraston dhe parandalon strijat gjatë lindjes.
Falë natyralitetit të tij mund të përdoret edhe gjatë ushqyerjes me gji (fëmija do të jetë në gjendje të kapet në gji edhe pas aplikimit).

 

 

200 ml

L 2.500

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

KREM STRIJAT – BIO CREMA SMAGLIATURE

 • HIDRATUES DHE FORCUES
 • PARANDALON RRIJET 
 • KONTRASTON RELAKSIMIN E LËKURËS  
 • PARA DHE PAS  LINDJES
 • PA PARFUM   
 • PH 5

Një krem ​​i pasur me përbërës të çmuar duke përfshirë DermotenseurTM 2, një kompleks i bazuar në ekstraktet Kigelia africana dhe Quillaja saponaria me një efekt tendosës dhe forcues, i pasur me flavonoide dhe peptide me një veprim rimodelues në lëkurë.
Formulimi është i pasuruar me vajra bimore organike Baobab me presim të ftohtë, të përftuar nga farat e ‘Pema e Jetës’, ushqyes, natyralisht i pasur me vitamina dhe acide yndyrore të ngjashme me lëkurën, që i rikthen fleksibilitetin dhe butësinë lëkurës dhe vajit të trëndafilit.
Xhamia, efektive në zbutjen e papërsosmërive të lëkurës të shkaktuara nga strijat.
Gjalpi Shorea Stenoptera i përftuar nga farat e frutave të bimëve Illipe i është shtuar gjalpit organik, ushqyes dhe hidratues Shea, i cili ndihmon në parandalimin e dehidrimit të lëkurës, për mirëqenien e lëkurës.
Përmban përbërës me origjinë ushqimore, mund të përdoret edhe gjatë ushqyerjes me gji, fëmija mund të kapet në gji të sigurt edhe pas aplikimit të kremit.

Shënim:
TESTUAR DERMATOLOGJIK NUK TESTOHET TE KAFSHËT

Nuk përmban:
• Alkool • Parabenë • Fenoksietanol • EDTA • Ngjyra • Silikone • Derivate shtazore

Mënyra e përdorimit
Pas një banje ose dush, aplikojeni në zonat e prekura, duke masazhuar butësisht derisa të përthithet plotësisht.

.

.

IDRATANTE E RASSODANTE
– PREVIENE L’INSORGERE DELLE SMAGLIATURE
– CONTRASTA IL RILASSAMENTO CUTANEO
– PRE E POST-PARTO
– SENZA PROFUMO
– SENO E CORPO
– PH 5
Una crema ricca di ingredienti preziosi tra i quali DermotenseurTM 2, un complesso a base di estratti di Kigelia africana e Quillaja saponaria dotato di effetto tensore e rassodante, ricco di flavonoidi e peptidi dall’azione rimodellante sulla pelle. La formulazione è arricchita con oli vegetali di Baobab biologico spremuto a freddo, ottenuto dai semi dell’ ‘Albero della Vita”, nutriente, naturalmente ricco di vitamine e di acidi grassi dermoaffini, che restituisce flessibilità e morbidezza alla pelle e l’olio di Rosa Mosqueta, efficace nell’attenuare gli inestetismi cutanei causati da smagliature. Al Burro di karitè biologico, nutriente ed idratante è stato aggiunto il Burro di Shorea Stenoptera ottenuto dai semi dei frutti della piante dell’Illipè, che aiuta a prevenire la disidratazione cutanea, per il benessere della pelle. Contenendo ingredienti di origine alimentare può essere usata anche durante l’allattamento, il bambino può attaccarsi al seno tranquillamente anche dopo l’applicazione della crema.

KREM STRIJAT  – Referenca NAMB06

Uje, propylheptyl kaprilat, propanediol, alkool cetearyl, karbonat dipropilheptil, gjalpë nga farat e stenopterës Shorea, glicerinë, tokoferol, alkool behenyl, Gjalp Shea °, Vaji i farës së Trendafilit te Myshkut, ekstraktlulesh Kuilaja,Vaj Baobabi, Çamçakëz, sorbat kaliumi, fitat natriumi, acid laktik ° Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!