Krem fytyre lëkurë të thatë – crema viso pelle secca

 

 • Hidraton thellë lëkurën
 • RIVITALIZON LEKUREN
 • ME EKSTRAKTE AVOKADO DHE BAOBAB
 • ME EKSTRAKT TRENDAFILI TË EGËR
 • PER NJE LEKURE TE USHQYER GJATE GJITHE KOHES

50 ml

L 1.400

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem fytyre lëkurë të thatë – BLOOM – crema pelle secca

 • Hidraton thellë lëkurën
 • RIVITALIZON LEKUREN
 • ME EKSTRAKTE AVOKADO DHE BAOBAB
 • ME EKSTRAKT TRENDAFILI TË EGËR
 • PER NJE LEKURE TE USHQYER GJATE GJITHE KOHES 

Falë aktivit kryesor, qe  bën lëkurën rrezatuese dhe rigjallëruar, ekstraktet e avokados dhe baobabit e ushqejnë thellësisht lëkurën duke e lënë atë të butë dhe të mëndafshtë për gjithë ditën!

PSE EKSTRAKT I Trëndafili i EGËR ?
Trëndafili i egër është një bimë e pasur me vitaminë C dhe e mban lëkurën të re dhe të lëmuar, sepse stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës. Përmban polifenole që luftojnë radikalet e lira përgjegjëse për plakjen e lëkurës. Pra, ndihmon në parandalimin e formimit të rrudhave.
Është ideale për qetësimin dhe hidratimin e lëkurës së thatë, të ndjeshme dhe delikate, por edhe për lëkurën e yndyrshme, pasi trëndafili gjithashtu ka veti astringente dhe rregulluese të sebumit.

A është vërtet e rëndësishme përdorimi i kremit të fytyrës? Përgjigja është po.
Është mirë të kesh zakonin e ushqyerjes së lëkurës që në moshë të re, në mënyrë që ajo të ruajë hidratimin e saj për më gjatë. Prodhimi i acidit hialuronik luan një rol themelor, i cili reduktohet me kalimin e moshës.

Të mos harrojmë se ne jemi bërë kryesisht nga uji dhe, për këtë, qelizat kanë nevojë për ushqim. Përveç nga brenda, lëndët ushqyese mund të vijnë edhe nga kozmetika që sigurojnë një nivel të mirë hidratimi dhe relaksojnë tiparet e lëkurës, duke eliminuar rrudhat dhe duke e mbajtur atë të butë dhe të zhdërvjellët.
Për të mbrojtur lëkurën nga plakja është e rëndësishme të përdorni krem ​​për fytyrën që në moshë të hershme. Aplikimi i tij krijon një barrierë që mbron nga agjentët e jashtëm (smogu, era, dielli) dhe parandalon humbjen e ujit, një nga shkaqet që krijon thatësi dhe rrudha.

Krem fytyre lëkurë të thatë

.

.

• EFFETTO LUMINOSO

• NUTRE IN PROFONDITÀ 

• RIVITALIZZANTE

Grazie al suo attivo principale rende la pelle luminosa ed etera, gli estratti di avocado e baobab nutrono in profondità la pelle lasciandola morbida e setosa per tutta la giornata!

È davvero importante usare la crema viso? La risposta è si.
È bene avere l’abitudine di nutrire la pelle sin dalla giovane età, in modo che mantenga più a lungo la sua idratazione. A giocare un ruolo fondamentale è la produzione di acido ialuronico, che si riduce quando l’età avanza.
Non ci dimentichiamo che siamo fatti in gran parte di acqua e, per questo, le cellule hanno bisogno di nutrimento. Oltre che dall’interno, i nutrienti possono provenire anche dai cosmetici che garantiscono un buon livello di idratazione e distendono i tratti della pelle, eliminando le rughe e mantenendola morbida ed elastica.
Per proteggere la pelle dall’invecchiamento è importante usare fin da giovani la crema viso. Applicandola si crea una barriera che protegge dagli agenti esterni (smog, vento, sole) e si previene la perdita di acqua, una delle cause che crea secchezza e rughe.

 

Krem fytyre lëkurë të thatë

 

Kodi referues NABL04

      

Uje,  Caprylyl Caprylate / Caprate, Dikapril Carbonate, Behenyl Alcohol, Propylheptyl Caprylate, Arachidyl Alcohol, Squalane, Vaj i farave te Lulediellit, Glicerinë, Vaj Avokado, Vaj Baobabi *,Vaj Ulliri, Ekstrakt frutash Trendafil Kanin, gliceril stearat, glukozid aBrandydil, çamçakëz sklerotium, triglicerid kaprilik/kaprik, fitosterole, ekstrakt i rrënjës së alkanna Tinctoria, Parfum, Tokol Sollinerlinë , Levulinat natriumi. * Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!