Krem KALENDULA 30% – qetësuese / riparuese

  • Skuqje e lëkurës
  • Mbron lëkurën nga acarimi
  • Pomadë qetësuese dhe riparuese
  • 100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.440

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem Kalendula / Crema / Pomata Calendula

Krem kalendula është ​​qetësues për parandalimin e skuqjes së lëkurës; mbron lëkurën nga acarimi i shkaktuar nga agjentë të jashtëm, si era, i ftohti dhe rrezet e diellit.
Vetitë e kalendulës ( krem calendula ) Marigoldi përmban triterpene, flavonoide, polisaharide, karoten, fitosterole, vaj esencial, mucilage, acid salicilik dhe substanca të hidhura. Për përdorim të brendshëm, përgjithësisht si tretësirë ​​e nënës ose macerat glicerinë, përdoret në mosfunksionimet e sistemit gjenital të femrës, pasi rrit menstruacionet e pakta dhe pakëson ato të bollshme. Ka veprim antispazmatik në dhimbjet menstruale dhe të barkut Vetia antiinflamatore vepron në irritimin e mukozave, duke pasur parasysh praninë e mucilave, prandaj indikohet në rastet e kolitit, gastritit, ulçerës dhe çdo patologjie që prek indet e brendshme. .
Për përdorim të jashtëm, aktivitetet e tij anti-inflamatore, antiseptike, shëruese, freskuese, zbutëse dhe dermopatike e bëjnë atë ilaçin zgjedhor për djegiet, plagët, skuqjen dhe acarimin e lëkurës, ulcerat e gojës dhe inflamacionin e mishrave të dhëmbëve.

Vaji i kalendulës është i dobishëm për veprimin e tij shërues dhe anti-inflamator: nxit rigjenerimin e lëkurës dhe është një agjent i shkëlqyer qetësues dhe qetësues. E dobishme edhe për skuqjen e pelenave!Tinktura e nënës së kalendulës është një suplement natyral i vitaminës A.

Krem Kalendula Nuk ka kundërindikacione ose efekte anësore të njohura për marrjen dhe përdorimin e kalendulës. Rreziku i alergjisë ndaj bimës është gjithashtu shumë i ulët, duke pasur parasysh mungesën e elenalinës (laktonet seskiterpene).

Me 30% ekstrakte kalendula.

Nuk përmban:

PARFUM, ALKOOL, PARABEN, SILIKONE, PARAFINA APO DERIVATE NAFTE, CESORË FORMALDEHID, NGJYRAT, DERIVAT E KAFSHËVE, FENOKSIETANOL, EDTA, BHA / BHT, PEG / PPG

Mënyra e përdorimit
Aplikoni një sasi të vogël produkti në zonën e prekur sipas nevojës.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Referenca NAPO03

.

.

Una crema calmante a base di calendula, indicata per prevenire gli arrossamenti cutanei; protegge la pelle dalle irritazioni causate da agenti esterni, quali vento, freddo e raggi solari.

Con 30% di estratti di kalendula.

Non contiene: 

PROFUMO, ALCOL, PARABENI, SILICONI,PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, CESSORI DI FORMALDEIDE, COLORANTI, DERIVATI ANIMALI, FENOSSIETANOLO, EDTA,BHA/BHT,PEG/PPG

Ujë, ujë lulesh Calendula officinalis, Triglicerid kaprilik/kaprik, Ekstrakt lulesh Calendula officinalis, Vaj i farës Helianthus annuus, Alkool cetearyl, Glicerinë, Dyllë me krunde Oryza sativa, Gliceril Behenate, Melissa officinalis Fruta e gjetheve, Oli i gjetheve, Vaji i frutave Dulce, Bisabolol, Tocopherol, Natriumi Phitate, Gum Xanthan, Sorbate Kaliumi, Cetearyl Glucoside, Gliceril Stearat, Benzyl Alkool, Acid Lactic, Acid Dehydroacetic, Limonene *, Citral *, Citronellol *, Geraloani

error: Content is protected !!