Krem për duart – DELICATA

  • Bazuar në glicerinë vegjetale
  • Me vaj bajamesh të ëmbël
  • Jo i yndyrshëm
  • Nuk përmban parafina dhe silikone

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 750

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem për duart – Crema mani

Krem për duart Delicata është kremi i ri i duarve i krijuar nga naturetica, i bazuar në glicerinë vegjetale dhe vajin e bajames së ëmbël.
Është gjithashtu i përshtatshëm për lëkurën më të ndjeshme, nuk është i yndyrshëm, përthithet lehtësisht dhe do ta lërë lëkurën tuaj prej kadifeje dhe të mbrojtur.


Me ardhjen e dimrit duart tuaja kanë nevojë për mbrojtje shtesë, në fakt i ftohti, era dhe ndryshimet e stinës irritojnë lëkurën, sidomos ato më delikate.
Kremi i duarve “Delicata” nga naturetica është perfekt për mbrojtjen, hidratimin dhe ushqimin e duarve tona, i përshtatshëm për të gjithë, në një format të vogël dhe i përshtatshëm për t’u mbajtur në çantën tuaj.
Ashtu si të gjitha produktet Naturetica, ai është pa silikone, parafina dhe parabene.

Naturetica rekomandon që ata që kanë probleme të veçanta me lëkurën e duarve të përdorin edhe gjalpin Shea 100% të pastër të Naturetica për kompresat e mbrëmjes para se të shkojnë në shtrat, në mënyrë që gjalpi të përthithet gjatë gjithë natës. Ky është një kurë e vërtetë për kujdesin e duarve.
Për ata që vuajnë nga dermatiti i vërtetë ose psoriaza ose ekzema, ju sugjerojmë pomadat Naturetica me bazë calendula ose kardiospermum, të formuluara posaçërisht për këtë lloj problemi.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

NACR03

.

.

 

Con l’arrivo dell’inverno le mani hanno bisogno di una protezione in più, infatti il freddo, il vento e i cambi di stagione irritano la pelle, soprattutto le più delicate.
La crema mani “Delicata” di naturetica è perfetta per proteggere, idratare e nutrire le nostre mani , adatta a tutti, in formato piccolo e comodo da tenere in borsa.
Come tutti i prodotti Naturetica è priva di siliconi, paraffine e parabeni.

Naturetica consiglia a chi ha particolari problemi con la pelle delle mani di utilizzare anche il burro di Karitè 100 % puro di Naturetica per degli impacchi serali prima di andare a letto, in modo tale che durante tutta la notte il burro si assorba. Questo è un vero toccasana per la cura delle mani.
Per chi invece soffre di vere e proprie dermatiti o psoriasi o eczemi suggeriamo le pomate Naturetica a base di calendula o cardiospermum , formulate appositamente per questo tipo di problemi.

 

 

Ingredients: Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Cetyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Prunus amygdalus Dulcis Oil°, Shea Butter Ethyl Esters, Shorea stenoptera Seed Butter, Behenyl Alcohol, Aloe barbadensis Leaf Extract°, Parfum, Sclerotium Gum, Arachidyl Glucoside, Caprylyl Glycol, Levulinic Acid, Xanthan Gum, Sodium Levulinate, Arginine, Sodium Phytate, Tocopherol. °Ingredienti da agricoltura biologica

error: Content is protected !!