VITALITY DONNA

 

VITALITETI I GRUAS
Tonik në rast të lodhjes fizike dhe mendore dhe antioksidant.

 

 

 

10 ampula (25 ml me kapak me vidë)

L 2.350

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Vitality Donna është një suplement ushqimor i bazuar në ekstraktin Rhodiola, i dobishëm si tonik në rast të lodhjes fizike dhe mendore dhe Goji me veprim antioksidues.
Produkti përmban Sunactive® Fe, një burim i disponueshëm biologjik i hekurit, një mineral i dobishëm për të ndihmuar në uljen e lodhjes.
Përmban gjithashtu kalcium koral, të marrë nga depozitat fosile të koraleve të ishullit Okinawa dhe vitamina të grupit B, duke përfshirë Riboflavin, acid pantotenik, acid folik dhe niacinë, të cilat kontribuojnë në reduktimin e lodhjes dhe vitaminë C të dobishme për mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

Mënyra e përdorimit
Merrni nga një gjysmë shishe deri në një maksimum prej 1 shishe jashtë.

.

.

Vitality Donna è un integratore alimentare a base di estratto di Rodiola utile come tonico in caso di stanchezza fisica e mentale e Goji ad azione antiossidante. Il prodotto contiene Sunactive® Fe, una fonte biodisponibile di ferro, un minerale utile per contribuire a ridurre stanchezza ed affaticamento. Contiene inoltre Calcio Corallo, ricavato dai depositi di corallo fossile dell’isola di Okinawa e Vitamine del gruppo B fra cui Riboflavina, acido pantotenico, acido folico e niacina, che contribuiscono alla riduzione della stanchezza e dell’affaticamento e vitamina C utile per proteggere le cellule dallo stress ossidativo.

Referenca NAV01

TENORI MEDI DEGLI INGREDIENTI CARATTERIZZANTI
Komponentët për dozën maksimale ditore

(1 fiala pari a 25 ml)

Rodiola rosea e.s. 100 mg
di cui rosavine 3 mg
di cui salidroside 1 mg
Goji bacche e.s. 50 mg
di cui polisaccaridi 25 mg
Calcio corallo 200 mg
Vitamina C 100 mg (125%NRV)
Tiamina (vit B1) 1,1 mg (100%NRV)
Riboflavina (vit B2) 1,4 mg (100%NRV)
Niacina (vit B3) 16 mg (100%NRV)
Vitamina B6 1,4 mg (100%NRV)
Acido pantotenico 6 mg (100%NRV)
Acido folico 400 mcg (200%NRV)
Vitamina B12 2,5 mcg (100%NRV)
Sunactive Fe 28 mg
pari a ferro 2,1 mg (15%NRV)
Zinco 12,5 mg (125%NRV)

Ujë, fruktozë, stabilizues: glicerinë; lëng frutash të kuq (mjedër, luleshtrydhe, qershi dhe shegë), kalcium koral, acid l-askorbik, Rhodiola (Rhodiola rosea L.) rrënjë ekstrakt i thatë tit. 3% në rosavine dhe 1% në salidroside; glukonat zinku; Goji (Lycium barbarum L.) ekstrakt i thatë i frutave tit. 50% në polisaharide; ruajtës: sorbat kaliumi; acidifikues: acid citrik; Sunactive® Fe (dekstrina, pirofosfat ferrik, klorur natriumi, ujë, emulsifikues: estere poliglicerinë të acideve yndyrore dhe lecitinë soje), nikotinamid (niacin), aromë, kalcium D-pantotenat (acid pantotenik), riboflavinë (vitaminë pyloride) (vitamina B6), hidroklorur tiamine (vitamina B1), acid folik, ëmbëlsues: sukralozë; cianokobalamina (vitamina B12).

error: Content is protected !!