MAGNESIO ANTIDOL (NO DOL)

 • MUSKUJ TE RELAKSUAR
 • PERMIRESON TENSIONIN
 • LEHTESON DHIMBJEN
 • LUFTON SHQETESIMET E CIKLIT MENSTRUAL

60 kapsula (prej 760 mg)

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.150

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Magnesio antidol – (Magnez Kunder dhimbjes)

 • MUSKUJ TE RELAKSUAR
 • PERMIRESON TENSIONIN DHE LEHTESUAR DHIMBJEN
 • LUFTON SHQETESIMET E CIKLIT MENSTRUAL

Magnesio antidol (Magneso No-Dol)  eshte nje shtese ushqimore e bazuar ne magnezin detar.
Magnezi kontribuon ne funksionimin normal te sistemit nervor dhe ne funksionin normal te muskujve; produkti permban gjithashtu ekstrakte bimore si Agnocasto i cili kundervepron me çrregullimet e ciklit menstrual se bashku me ngercet te cilat gjithashtu ndihmojne ne reduktimin e gjendjeve te lokalizuara te tensionit.

Agnocasto mund te favorizoje veçanerisht prodhimin e hormoneve nga trupi i verdhe, duke permiresuar ekuilibrin midis estrogjenit dhe progesteronit ne favor te ketij te fundit.
Duke permiresuar ekuilibrin hormonal, Agnocasto vepron dhe eshte efektiv ne reduktimin e simptomave qe lidhen me sindromen menstruale, si fizikisht ashtu edhe emocionalisht.
Perfitimet e pemes se delire per ciklin gjithashtu perkthehen ne menstruacione me te rregullta dhe me pak te dhimbshme. Per sa i perket manaferres dhe menopauzës, ky produkte mund të jetë i dobishëm në lehtësimin e disa simptomave që lidhen me ndërprerjen e menstruacioneve, në veçanti tensionin dhe dhimbjen në gjoks që vuajnë nga disa gra. Për më tepër, fitokompleksi i agnocasto duket se rrit prodhimin e endorfinat, duke rritur më tej përfitimet e këtij ilaçi për rregullimin e ciklit menstrual dhe në çrregullimet e menopauzës në veçanti për sa i përket perceptimit të dhimbjes dhe përmirësimit të humorit.

Përgatitjet me bazë agnocasto indikohen në rast të çrregullimeve që lidhen me ciklin menstrual dhe menopauzën, duke përfshirë:

 • Irritimi;
 • nervozizëm;
 • luhatje humori;
 • ndjeshmëri e gjoksit;
 • mbajtjen e ujit;
 • meteorizëm;
 • dhimbje barku;
 • uria nervore;
 • metroragjia (njolla intime);
 • amenorrhea (mungesë e menstruacioneve);
 • menorragjia (menstruacione të rënda).

Mënyra e përdorimit
(Magnez Kunder dhimbjes)
Rekomandojmë marrjen e dy kapsulave në ditë, mundësisht para ngrënies.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

TENORI MEDI DEGLI INGREDIENTI CARATTERIZZANTI
Componenti per dose giornaliera 

(2 capsule da 760 mg)

Magnesio 450 mg (120% NRV)
Agnocasto frutti e.s. 200 mg
di cui agnusidi 1 mg
Partenio erba fiorita e.s. 100 mg
di cui partenolidi 0,5 mg
Spirea erba e.s. 100 mg
di cui ac. salicilico 0,2 mg
Vitamina B6 6 mg (429% NRV)

Shenim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen 3 vjeç. Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Suplementet ushqimore nuk synojne të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni të mbyllur fort në një vend të freskët dhe të thatë, larg dritës. Data e skadencës i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.

.

.

 • RILASSANTE MUSCOLARE
 • UTILE PER ALLEVIARE LA TENSIONE E IL DOLORE
 • CONTRASTA I DISTURBI DEL CICLO MESTRUALE

MAGNESIO NO-DOLè un integratore alimentare a base di Magnesio marino. Il magnesio contribuisce al normale funzionamento del sistema nervoso e alla normale funzione muscolare; il prodotto contiene inoltre estratti vegetali come l’Agnocasto che contrasta i disturbi del ciclo mestruale assieme al Partenio che inoltre aiuta a ridurre gli stati di tensione localizzati.

 

Referenca NAM10

Magnezi Kundër dhimbjes

Magnezi detar 55% (oksid magnezi, karbonat magnezi, hidroksid magnezi, sulfat magnezi, klorur magnezi), agjent lustrimi: hidroksi-propil-metilcelulozë (lëvozhga e kapsulës); Pema e dëlirë (Vitex agnus-castus L.) ekstrakt i thatë i frutave * i titruar në 0,5% në agnusid, feverfew Tanacetum parthenium (L.) Sch. Bip. ekstrakt i thatë i barit të lulëzuar * i titruar në 0,5% në parthenolide, Spirea (Filipendula ulmaria (L.) Maxim) ekstrakt i thatë i barit * i titruar në 0,2% në acid salicilik, agjentë kundër ngjitjes: kripëra magnezi të acideve yndyrore, silic; hidroklorur piridoksine (vitamina B6). * mbështetur në maltodekstrinë misri dhe maltodekstrinë

error: Content is protected !!