Magnezi Kundër dhimbjes – MAGNESIO NO DOL

 

 • MUSKUJ RELAKSUAR
 • PERMIRESON TENSIONIN DHE LEHTESUAR DHIMBJEN
 • LUFTON SHQETESIMET E CIKLIT MENSTRUAL

 

 

 

60 kapsula (prej 760 mg)

L 2.150

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Magnezi Kundër dhimbjes

 • MUSKUJ TE RELAKSUAR
 • PERMIRESON TENSIONIN DHE LEHTESUAR DHIMBJEN
 • LUFTON SHQETESIMET E CIKLIT MENSTRUAL

MAGNESIUM NO-DOL është një shtesë ushqimore e bazuar në magnezin detar.
Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor dhe në funksionin normal të muskujve; produkti përmban gjithashtu ekstrakte bimore si Agnocasto i cili kundërvepron me çrregullimet e ciklit menstrual së bashku me ngërcet të cilat gjithashtu ndihmojnë në reduktimin e gjendjeve të lokalizuara të tensionit.

Agnocasto mund të favorizojë veçanërisht prodhimin e hormoneve nga trupi i verdhë, duke përmirësuar ekuilibrin midis estrogjenit dhe progesteronit në favor të këtij të fundit.
Duke përmirësuar ekuilibrin hormonal, Agnocasto vepron dhe është efektiv në reduktimin e simptomave që lidhen me sindromën menstruale. , si fizikisht ashtu edhe emocionalisht.
Përfitimet e pemës së dëlirë për ciklin gjithashtu përkthehen në menstruacione më të rregullta dhe më pak të dhimbshme. Për sa i përket manaferrës dhe menopauzës, ky produkte mund të jetë i dobishëm në lehtësimin e disa simptomave që lidhen me ndërprerjen e menstruacioneve, në veçanti tensionin dhe dhimbjen në gjoks që vuajnë nga disa gra. Për më tepër, fitokompleksi i agnocasto duket se rrit prodhimin e endorfinat, duke rritur më tej përfitimet e këtij ilaçi për rregullimin e ciklit menstrual dhe në çrregullimet e menopauzës në veçanti për sa i përket perceptimit të dhimbjes dhe përmirësimit të humorit.

Përgatitjet me bazë agnocasto indikohen në rast të çrregullimeve që lidhen me ciklin menstrual dhe menopauzën, duke përfshirë:

 • Irritimi;
 • nervozizëm;
 • luhatje humori;
 • ndjeshmëri e gjoksit;
 • mbajtjen e ujit;
 • meteorizëm;
 • dhimbje barku;
 • uria nervore;
 • metroragjia (njolla intime);
 • amenorrhea (mungesë e menstruacioneve);
 • menorragjia (menstruacione të rënda).

Mënyra e përdorimit
Rekomandojmë marrjen e dy kapsulave në ditë, mundësisht para ngrënies.

Shenim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen 3 vjeç. Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Suplementet ushqimore nuk synojne të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni të mbyllur fort në një vend të freskët dhe të thatë, larg dritës. Data e skadencës i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.

.

.

 • RILASSANTE MUSCOLARE
 • UTILE PER ALLEVIARE LA TENSIONE E IL DOLORE
 • CONTRASTA I DISTURBI DEL CICLO MESTRUALE

MAGNESIO NO-DOLè un integratore alimentare a base di Magnesio marino. Il magnesio contribuisce al normale funzionamento del sistema nervoso e alla normale funzione muscolare; il prodotto contiene inoltre estratti vegetali come l’Agnocasto che contrasta i disturbi del ciclo mestruale assieme al Partenio che inoltre aiuta a ridurre gli stati di tensione localizzati.

TENORI MEDI DEGLI INGREDIENTI CARATTERIZZANTI
Componenti per dose giornaliera 

(2 capsule da 760 mg)

Magnesio 450 mg (120% NRV)
Agnocasto frutti e.s. 200 mg
di cui agnusidi 1 mg
Partenio erba fiorita e.s. 100 mg
di cui partenolidi 0,5 mg
Spirea erba e.s. 100 mg
di cui ac. salicilico 0,2 mg
Vitamina B6 6 mg (429% NRV)

Referenca NAM10

Magnezi Kundër dhimbjes

Magnezi detar 55% (oksid magnezi, karbonat magnezi, hidroksid magnezi, sulfat magnezi, klorur magnezi), agjent lustrimi: hidroksi-propil-metilcelulozë (lëvozhga e kapsulës); Pema e dëlirë (Vitex agnus-castus L.) ekstrakt i thatë i frutave * i titruar në 0,5% në agnusid, feverfew Tanacetum parthenium (L.) Sch. Bip. ekstrakt i thatë i barit të lulëzuar * i titruar në 0,5% në parthenolide, Spirea (Filipendula ulmaria (L.) Maxim) ekstrakt i thatë i barit * i titruar në 0,2% në acid salicilik, agjentë kundër ngjitjes: kripëra magnezi të acideve yndyrore, silic; hidroklorur piridoksine (vitamina B6). * mbështetur në maltodekstrinë misri dhe maltodekstrinë

error: Content is protected !!