DOPO SOLE RINFRESCANTE – Spray freskues – MANDALA SUN

  • VAJRA PERIMORE BIO
  • PARFUMET HIPOALERGJENIKE
  • AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE
  • 150 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.200

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

PAS DIELLIT: 

ME VAJRA PERIMORE BIO
PARFUMET HIPOALERGJENIKE
AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE

Një teksturë e lëngshme dhe hidratuese që i jep lëkurës një ndjenjë të menjëhershme freskie.
GJALPI SHEA ORGANIK: i pasur me vitamina dhe acide yndyrore. Është një aleat i shkëlqyer për trajtimin e lëkurës së dehidratuar, në rast të skuqjeve dhe djegieve. Vetitë e tij zbutëse, qetësuese dhe elastike e bëjnë atë ideal pas ekspozimit në diell.
VAJI LENTISK: i nxjerrë nga manaferrat e Lentiskut të quajtur Ari i Sardenjës, me veti të forta anti-inflamatore dhe kuruese. Një koncentrat i vitaminës E që e bën atë një antioksidant të shkëlqyer dhe një aleat të madh kundër plakjes së lëkurës.
VAJI LUFFA: i jep lëkurës një ngjyrë të artë, duke e zgjatur dhe rregulluar nxirjen me kalimin e kohës.

Lufa cilindrike (Luffa cylindrica) është një bimë që vjen nga Azia Lindore dhe Afrika subtropikale. I përket familjes Curcubitaceae, të njëjtës familje si kungujt, kunguj të njomë dhe kastravecat. Në fakt, edhe lulja e saj e bukur e verdhë është shumë e ngjashme me atë të kungullit. Luffa quhet edhe fruti, i cili ka formën e një kungulli të zgjatur ose të një kungulli gjigant. Lufa cilindrike është e ngrënshme kur është ende e re dhe e gjelbër, edhe nëse ka një shije të hidhur, por lihet të piqet në rreshta rezistente shtyllash dhe kafazesh, për të marrë atë që më pas e njohim si sfungjer lufa.

Shënim:
Përdorimi i jashtëm

PAS DIELIT – Mënyra e përdorimit 
Aplikojeni me bollëk pas ekspozimit në diell, përsërisni aplikimin kur lëkura ndihet e dehidratuar.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

NAMS05

.

.

OLI VEGETALI BIOLOGICI
PROFUMI IPOALLERGENICI
ATTIVI DI ORIGINE VEGETALE

Una texture fluida ed idratante che dona alla pelle un’immediata sensazione di freschezza. BURRO DI KARITè BIOLOGICO: ricco di vitamine e acidi grassi. È un ottimo alleato per il trattamento della pelle disidratata, in caso di eritemi e scottature. Le sue proprietà emollienti, lenitive ed elasticizzanti lo rendono ideale dopo l’esposizione al sole. OLIO DI LENTISCO: si estrae dalle bacche del Lentisco definito l’Oro della Sardegna, dalle spiccate proprietà anti-infiammatorie e cicatrizzanti. Un concentrato di Vitamina E che lo rende un ottimo antiossidante e un grande alleato contro l’invecchiamento cutaneo.
OLIO DI LUFFA: regala alla pelle un colore dorato, prolungando e fissando l’abbronzatura nel tempo.

Curiosità:
La Luffa cilindrica (Luffa cylindrica) è una pianta che proviene dell’Asia orientale e dell’Africa sub tropicale. Appartiene alla famiglia delle Curcubitacee, la stessa famiglia di zucche, zucchine e cetrioli. Infatti, anche il suo bel fiore giallo è del tutto simile a quello della zucca. Luffa si chiama anche il frutto, che ha la forma di una zucca allungata o una zucchina gigante. La Luffa cilindrica è commestibile quando è ancora giovane e verde, anche se ha un sapore amaro, ma si lascia maturare su resistenti filari a pali e tralicci, per ottenere quella che poi conosciamo come spugna luffa.

Aqua, Shea Butter Ethyl Esters, Dicaprylyl Carbonate, Potassium Cetyl Phosphate, Glycerin, Soybean Glycerides, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Persea Gratissima Oil, Oleoyl Tyrosine, Butyrospermum Parkii Butter°, Juglans Regia Seed Oil°, Corylus Avellana Seed Oil°, Butyrospermum Parkii Butter Unsaponifiables, Phytosterols, Pistacia Lentiscus Fruit Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract°,Hypericum Perforatum Flower Extract, Luffa Cylindrica Seed Oil, Parfum, Olea Europaea Fruit Oil, Levulinic Acid, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Oleic Acid, Behenyl Alcohol, Tocopherol, Menthol, Arginine, Sodium Phytate, Sodium Levulinate

error: Content is protected !!