Pastrues fytyre delikat – MORBIDO

  • Me ekstrakte Aloe dhe Kamomil me një efekt qetësues dhe mbrojtës
  • Higjiena e përditshme e fytyrës dhe duarve
  • Edhe për lëkurë të ndjeshme
    1000 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.800

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Pastrues fytyre – detergente viso mani

Pastrues i butë për fytyrën / duart – me vaj bajamesh të ëmbël dhe aloe vera

Me vaj bajame të ëmbël dhe glicerinë vegjetale që hidratojnë lëkurën, duke i rikthyer asaj butësinë, dhe ekstrakte aloe dhe kamomil me një efekt qetësues dhe mbrojtës. Një pastrues i butë që respekton ekuilibrin natyral të lëkurës, ideal për higjienën e përditshme të fytyrës dhe duarve për të gjithë familjen, madje edhe për lëkurën më të ndjeshme.

Pastruesit të fytyrës zakonisht i kushtohet pak rëndësi, duke përdorur sapunin e parë në dorë.
Në vend të kësaj, është shumë e rëndësishme të zgjidhni një cilësi që pastron tërësisht lëkurën tonë pa qenë agresive dhe acaruese.
Një pastrues cilësor i fytyrës do të duhet të çlirojë poret e lëkurës sonë nga papastërtitë e grumbulluara gjatë natës ose gjatë ditës (smogu, tymi, toksinat etj.) duke e lënë kështu lëkurën të lirë të thithë kremin që do të aplikoni më vonë.
Ky pastrues, përveçse nuk përmban parafina, silikone dhe elemente kimike, është i pasur me elementë të çmuar për lëkurën tonë, aq delikat sa është i përshtatshëm për të gjithë familjen dhe për të gjitha llojet e lëkurës.

Shënim:
I TESTIMIT DERMATOLOGJIK I NIKELIT I TESTIMIT TE NIKELIT

Nuk përmban:
PARABENET, PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, ALKOLI, SLES / SLS, NGJYRA, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
Pastrues fytyre/ duart
Hidhni një sasi të vogël produkti në pëllëmbën e dorës ose aplikojeni në fytyrë duke e masazhuar butësisht. Shpëlajeni tërësisht.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Referenca NABF05

.

.

Detergente delicato viso/mani -con olio di mandorle dolci e aloe vera

Con Olio di Mandorle Dolci e Glicerina vegetale che idratano la pelle restituendole morbidezza, ed estratti di Aloe e Camomilla dall’effetto lenitivo e protettivo. Un detergente delicato che rispetta il naturale equilibrio della pelle, ideale per l’igiene quotidiana del viso e delle mani di tutta la famiglia , anche per le pelli più sensibili.

Aqua, amonium lauril sulfat, kokamidopropil betainë, glicerinë, vaj Prunus amygdalus Dulcis, Pluhur me lëng gjethesh Aloe barbadensis, Ekstrakt lulesh kamomilla recutita °, gliceril oleat, koko-glukozid, parfum, klorid benzoriksik natriumi, benzooksil, klorid natriumi, . ° Përbërësit nga bujqësia organike

error: Content is protected !!