PHYTOMELLA SONNO – GJUM

  • EFEKT SEDATIV
  • PERMIRESOJNE HUMORIN
  • ME 1MG MELATONINE

L 1.550

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

PHYTOMELLA SONNO ka 1 mg melatonin e cila, e marrë pak para gjumit, kontribuon në reduktimin e kohës së nevojshme për të fjetur. Withania, Murrizi, Bliri dhe Livando nxisin relaksimin. Zinku dhe seleni kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.

loghi-phytomella-sonno.gif

  • EFEKT SEDATIV
  • PERMIRESOJNE HUMORIN
TENORI MEDI
Componenti mg per 1 gommosa
Withania e.s. 150 mg
di cui withanolidi 3,75 mg
Biancospino e.s. 80 mg
di cui flavonoidi 0,8 mg
Tiglio e.s. 80 mg
di cui flavonoidi 4 mg
Zinco 15 mg – 150% VNR
L-teanina 5 mg
Lavanda o.e. 5 mg
Melatonia 1 mg
Selenio 100 mcg 182% VNR

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Mënyra e përdorimit
Rekomandojmë marrjen e 1 karramele në ditë, pak para gjumit.

 NAPM03

.

.

.

PHYTOMELLA SONNO ha 1 mg di melatonina che assunta poco prima di coricarsi, contribuisce alla riduzione del tempo richiesto per prendere sonno. Withania, Biancospino, Tiglio e Lavanda favoriscono il rilassamento. Lo zinco e il selenio contribuiscono al normale funzionamento del sistema immunitario e alla protezione delle cellule dallo stress ossidativo.

  • REGOLA IL TONO DELL’UMORE
  • EFFETTO SEDATIVO

Il modo d’uso
Si consiglia l’assunzione di 1 gommosa al giorno, poco prima di coricarsi.


NAPM03

Trashësit: shurup maltitol, niseshte i acetiluar, maltitol; ujëvarë; withania (Withania somnifera (L.) Dunal) rrënja d.e. i titruar në 2.5% në withanolide; murriz (Crataegus oxyacantha auct.) gjethe dhe lule d.e. i titruar në 1% në flavonoid; pemë gëlqereje (Tilia platyphyllos Scop.) lule d.e. i titruar në 5% në flavonoide; glukonat zinku; ëmbëlsues: glikozide steviol nga Stevia; bojë: antocianina; L-Theanine; livando (Lavandula angustifolia Mill.) o.e.; melatonin; aroma; selenit natriumi.

error: Content is protected !!