Pomade TEA TREE PLUS – krem antibakterial

100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.440

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Pomade TEA TREE PLUS

Nje krem ​​e bazuar ne vajin esencial te Pemes se Çajit ( tea tree oil ) me veti te njohura antibakteriale.
I pasuruar me vaj bajamesh te embel dhe vitamine E, garanton një veprim zbutës dhe riepitelizues.

Prania e vajit të ullirit ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga agjentët e jashtëm duke e bërë kremin të përshtatshëm edhe për lëkurat më të ndjeshme.

Pomada e Pemës së Çajit është produkti që nuk duhet të mungojë kurrë në shtëpi.

Pomade TEA TREE me një mije perdorime, është ideale në rastin e lëkurës së thatë, për të hidratuar dhe mbrojtur lekuren delikate.

Qetesues ndaj kruajtjes dhe parehatisë që shoqërohen gjatë probleme të lëkurës si psoriasis, ekzema dhe dermatiti.

I përshtatshëm edhe për lëkurën e prirur ndaj herpesit, shpesh të lidhur me momentet e stresit dhe ndryshimet sezonale. Gjithashtu perdoret ne zona të yndyrshme me tendence per puçrra/acne.

Me 3% vaj esencial te pemes se çajit ne formulen totale.

Shënim:
Testuar dermatologjikisht – Nuk është testuar te kafshët (Reg. 1223/2009) Nikel testuar

Nuk permban:
PARFUM, ALKOOL, PARABEN, SILIKONE, PARAFINA OSE DERIVATE NAFTE, ÇLIRIMI FORMALDEHID, NGJYRAT, DERIVATET E KAFSHËVE, FENOKSIETANOL, EDTA, BHA/BHT, PEG/PPG

Menyra e perdorimit
Aplikoni një sasi të vogël produkti në zonën e prekur sipas nevojës. PËRDORIMI I JASHTËM

 NAPO05
.
.
.

Una crema a base di olio essenziale di Tea Tree dalle note proprietà antibatteriche. Arricchita con olio di mandorle dolci e vitamina E, garantisce un’azione emolliente e riepitelizzante. La presenza di squalano di olio d’oliva aiuta a proteggere la pelle dagli agenti esterni rendendo la crema adatta anche alle pelli più sensibili.

La Pomata Tea Tree è il prodotto che non deve mai mancare in casa.

Pomata dai mille usi, è ideale in caso di secchezza cutanea, per idratare e proteggere le pelli più delicate.
Lenitiva e calmante per sensazioni di prurito e fastidio che si accompagnano a disagi cutanei quali psoriasi, eczemi e dermatiti. Adatta anche alla pelle soggetta a herpes, spesso legato ai momenti di stress e ai cambi di stagione. Indicata anche in caso di impurità con tendenza all’acne.

Con 3% di olio essenziale di tea tree sul totale formula.

Note:

Dermatologicamente testato Non testato su animali (Reg. 1223/2009) Nichel tested
Sottotitolo:
TEA TREE PLUS – Pomata antibatterica

Non contiene:
PROFUMO, ALCOL, PARABENI, SILICONI,PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, CESSORI DI FORMALDEIDE, COLORANTI, DERIVATI ANIMALI, FENOSSIETANOLO, EDTA,BHA/BHT,PEG/PPG

NAPO05

Uji, Prunus amygdalus dulcis vaji, cetearyl alkool, glicerinë, vaji i gjetheve melaleuca alternativa, squalane, glukozid cetearyl, çamçakëz sklerotiumi, sorbate kaliumi, alkool benzil, acid dehidroacetik, acid laktik, glikeryl vaj esencial natyral

error: Content is protected !!