Krem për konturin e syve – Contorno occhi BLOOM

 

  • EMULZION HIDRATUES
  • Zbutur Rrathët e Errët
  • PA AROMË
  • PAMJE E FRESHTE DHE E PREKUR

 

30 ml

L 1.380

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem për konturin e syve – Contorno occhi

  • EMULZION hidratues 
  • Zbutur Rrathët e Errët 
  • PA AROMË 
  • PAMJE E FRESHTE DHE E PREKUR

Një krem ​​me teksturë të pasur dhe të këndshme.
Ekstrakti i qershisë japoneze dhe ai i marrë nga Pema e mëndafshit zbut rrathët e errët dhe pakëson qeskat, duke i dhënë një pamje të freskët dhe të çlodhur. Pa parfum.

A e dini se lëkura rreth syve nuk është si lëkura e pjesës tjetër të fytyrës? Është shumë më delikate dhe ka nevojë për një trajtim të veçantë, një krem ​​specifik.
Duke e aplikuar rregullisht këtë krem ​​do ta shihni menjëherë ndryshimin.

Antiokiae
Një pemë delikate me lule avullore, albizia ( nga Pema e mëndafshit) përdoret në kozmetologji nga Naturetica për lëvoren e saj, ekstrakti i së cilës forcon qëndrueshmërinë dhe shkëlqimin e lëkurës, duke luftuar degradimin e fibrave të dermës dhe duke mbrojtur muret e enëve të gjakut.

Krem për konturin e syve

Zona e konturit të syve është jashtëzakonisht delikate: këtu lëkura është me të vërtetë e hollë dhe pothuajse tërësisht e lirë nga një shtresë hidrolipidike, e cila shkakton lehtësisht dehidratim. Kjo do të thotë vetëm një gjë: thatësi, rrudha dhe linja shprehjeje, rrathë të errët dhe çanta të shëmtuara, të gjitha gjërat që sigurisht nuk kontribuojnë për të na dhënë një pamje të relaksuar dhe rrezatuese. Si të bëhet? Një nga aleatët tanë më të mirë, përveç një diete të ekuilibruar, pushimit të mjaftueshëm dhe zakoneve të mira të përditshme, është padyshim kremi për konturin e syve. Jo të gjithë e përdorin atë dhe kjo është turp: mund të bëjë vërtet një ndryshim, për sa kohë që ju të gjeni produktin e duhur dhe ta aplikoni atë në mënyrë korrekte!
Këtu janë disa këshilla:
aplikoni sasinë e duhur të kremit: nuk është e nevojshme ta teproni. Nëse nuk ka indikacione të veçanta në lidhje me produktin e zgjedhur, mjafton një sasi e barabartë me gjysmën e një bizele për çdo sy;
Përgatitni lëkurën: edhe zona e konturit të syve, përpara se të aplikoni kremin, duhet të hiqet dhe pastrohet me kujdes.
– Mjeti më i rehatshëm (dhe shpesh më efikasi) që kemi në dispozicion për të vendosur kremin e konturit të syve janë gishtat tanë, le t’i përdorim ato duke trokitur butësisht poshtë syve dhe jo duke e fërkuar kremin.

.

.

• EMULSIONE IDRATANTE 

• ATTENUA BORSE E OCCHIAIE 

• SENZA PROFUMO

Una crema dalla texture ricca e piacevole. L’estratto di ciliegio giapponese e quello ottenuto dall’albero della seta attenuano le occhiaie e riducono le borse regalando uno sguardo fresco e riposato. 

Senza profumo. 

Referenca NABL11

Ujë, Ujë lulesh Kamomili *, Glicerinë, Squalane, Alkool Behenyl, Propilheptyl Kaprylat, Alkool Arachidyl, Alkool Cetearyl, Niacinamide, Ekstrakt i pemes se mendafshit persian, Vaj Bajame Extract*, ekstrakt i Geshtenjes se Eger Ekstrakt lulesh, darutozid, glukozid aracidil, vaj i farës së Lulediellit, çamçakëz xanthan, ekstrakt i rrënjës së Ruscus Aculeatus, Tokoferol, Argininë, Glikoli Kapril, Acidi Levulinik, Levulinat natriumi, Fitat natriumi. * Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!