SET DETI – MANDALA SUN

1) Spray djellor spf 30 me vajra perimore bio dhe filtra diellore cilesore

2) Pas Djellit Spray rihidraton dhe freskon lëkurën

3) Sole Vit përgatit lëkurën për diellin dhe përshpejton procesin e nxirjes

L 7.100 L 6.000

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi

Përshkrimi dhe përdorimi

1) SPRAY DIELLOR SPF 30 

Vaj organik BAOBAB : i njohur si pema e jetës. I pasur me acide yndyrore esenciale, vitaminë C dhe vitaminë E, ushqen thellësisht epidermën dhe rinovon lëkurën duke e bërë atë elastike. Është efektiv edhe kundër djegieve nga dielli.
ALOE VERA organike: një bimë e pasur me veti antioksiduese dhe rigjeneruese. Ruan hidratimin e lëkurës duke parandaluar djegien nga dielli.
VAJ AVOKADOS: ushqyes dhe rigjenerues, rrit hidratimin dhe elasticitetin e lëkurës. Një përbërës i çmuar që synon të rivendosë butësinë fiziologjike dhe hidratimin e lëkurës.
I përshtatshëm për fëmijët dhe të rriturit.
Formuluar pa përdorimin e nanomaterialeve.

2.700 Lek 
NAMS03

 

2) PAS DIELIT SPRAY


Një teksturë e lëngshme dhe hidratuese që i jep lëkurës një ndjenjë të menjëhershme freskie.
GJALPI SHEA ORGANIK: i pasur me vitamina dhe acide yndyrore. Është një aleat i shkëlqyer për trajtimin e lëkurës së dehidratuar, në rast të skuqjeve dhe djegieve. Vetitë e tij zbutëse, qetësuese dhe elastike e bëjnë atë ideal pas ekspozimit në diell.
VAJI LENTISK: i nxjerrë nga manaferrat e Lentiskut të quajtur Ari i Sardenjës, me veti të forta anti-inflamatore dhe kuruese. Një koncentrat i vitaminës E që e bën atë një antioksidant të shkëlqyer dhe një aleat të madh kundër plakjes së lëkurës.
VAJI LUFFA: i jep lëkurës një ngjyrë të artë, duke e zgjatur dhe rregulluar nxirjen me kalimin e kohës.

2.200 Lek 
NAMS05

 

 

3) SOLE VIT – MANDALA SUN

  • PËRGATIT LËKURËN, duke e bërë atë më pak të nënshtruar ndaj eritemës dhe djegieve nga dielli 
  • SHPEJTON PROCESIN E RREZITJES DHE RRITEN MIRËMBAJTJEN AFATGJATË
  • Stimulon MBROJTJET NATYRALE TË LËKURËS KUNDËR PLAKJES QELIZORE TË SHKAKTUAR NGA EKSPOZIMI I ZGJATUR NË DIEL
  • ANTIOKSIDANT I SHKELQYER

    1.900 Lek 
    NAMS06

 

TOTAL ME Skonto: 6.000 lek
(Posta Falas)

 

 

 

 

 

 

 

 

error: Content is protected !!