Set per renien e flokeve

1) HAIR COMPLEX  Lek: 2.000
Ushqen skalpin nga brenda
2) VAJ ARGAN BIO  Lek: 2.880
Forcon flokët dhe Parandalon rënien
3) Vaj esencial rozmarine  Lek: 950
Stimulon qarkullimin në skalp
4) Shampo hidratuese Bio  Lek: 1.450
për flokë të dobët, thate dhe të dëmtuar

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Për më shumë detaje lexoni më poshtë
(Produktet blihen edhe individualisht)

L 8.200 L 6.900

 • Përshkrimi dhe përdorimi

Përshkrimi dhe përdorimi

Set per renien e flokeve

1) HAIR COMPLEX 

Lek: 2.000

Hair complex është suplementi ushqimor i projektuar për rënien e flokëve dhe per një efekt të dobishëm në rritjen natyrale të shtojcave të lëkurës, duke përfshirë flokët dhe thonjtë, falë pranisë së ekstrakteve bimore dhe aminoacideve të squfurit.
Është i dobishëm në të gjitha situatat që mund të çojnë në dobësimin e flokëve, të tilla si gjendjet e stresit, ekspozimi i tepërt ndaj diellit dhe mjediset e ndotura dhe në rast të një diete të gabuar.
Përbërja e tij është e veçantë sepse përmban barna si në formë ekstrakti ashtu edhe në formë pluhuri, duke garantuar praninë e fitokomplekseve më të plota sesa përdorimi i vetëm njërës nga dy format bimore.
30 tableta 

Set per Renien e flokeve – Mënyra e përdorimit 
Rekomandohet marrja e 1 ose 2 tabletave në ditë me gjysmë gote ujë.

2) VAJ ARGAN – BIO

Lek: 2.880

 • 100% i pastër 
 • Presion i ftohtë
 • Pa përdorimin e tretësve
 • Produkt bio i certifikuar
  100 ml

Vai Argan Forcon flokët e brishtë, të imët dhe të thatë;
Parandalon rënien e flokëve;
Ideale për flokë të dredhur dhe të padisiplinuar;
Ndihmon në eliminimin e zbokthit;
Mbron nga dëmtimet e shkaktuara nga pishinat, uji i detit dhe ekspozimi në diell;
Ju lejon të keni gjithmonë flokë të butë dhe me shkëlqim.

Logo Aiab

Set per Renien e flokeve – Mënyra e përdorimit
Përzieni këtë vaj (një lugë do të jetë e mjaftueshme) me disa pika vaj esencial rozmarine (5/6 pika),

ose shtoni 70 pika vaj rozmarine direkt në shishen e vajit të arganit (rreth 35% e shishes),

dhe masazhoni lëkurën butësisht me majat e gishtave. Lëreni të veprojë për 15/30 minuta dhe vazhdoni të lani flokët.

 

3) VAJ ESENCIAL ROZMARINE

Lek: 950

DERMATOLOGJIA: Nxit rritjen e flokëve, rregullon seborrenë, zgjeben, stimulon lëkurën e kokës, aknet, zbokthin, dermatitin, ekzemën, flokët e yndyrshëm, , morrat.

Tashmë njihen vetitë e vajit të rozmarinës për të stimuluar mikroqarkullimin e kokës, duke kryer një veprim forcues dhe ristrukturues, duke parandaluar humbjen dhe thyerjen e flokëve.

Pikërisht për shkak se rrit qarkullimin e gjakut, vaji i rozmarinës është i njohur për aftësinë e tij për t’i bërë flokët të rriten më shpejt dhe t’i trash flokët aty ku janë më të rrallë dhe të pa kultivuar (për shembull, në tempuj).

Set per Renien e flokeve – Mënyra e përdorimit: 
Me vaj Argan : 15 – 20 pika do te derdhen brenda vait Argan dhe perzuhet/tundet perhere parpara perdorim dhe masazhoni skalpin. Lëreni të veprojë për rreth 15 minuta dhe lani flokët.
Me shampo : 35% i shishes (70 pika) do te derdhet brenda shampos.
(shampoon perzieni/tundeni perhere perpara perdorimit)

 

4) SHAMPO HIDRATUESE BIO

Lek: 1.450

 • Shampo për flokë të thatë dhe të dëmtuar
 • Me vaj me gjemba dhe proteina bimore
 • Efekt kundër kërcitjes 
 • Rivendos dhe forcon flokët 
 • Aromë e ëmbël dhe e këndshme
 • Shampo e koncentruar

Set per Renien e flokeve – Mënyra e përdorimit
Shtoni disa pika vaj rozmarine në shishen e shampos. Aplikoni një sasi të vogël shampo (është një shampo e koncentruar) në flokë dhe masazhoni butësisht. Shpëlajini flokët me ujë.
Duke qenë një shampo natyrale, është më pak e shkumëzuar se shampo kimike.
500 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

 

                                 

Nuk përmban: PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRAT, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT

 

error: Content is protected !!