Shampo kunder zbokthit – ANTIFORFORA BIOFAMILY

  • Shampo kundër zbokthit të thatë dhe të yndyrshëm 
  • Me vaj esencial tea tree, me efekt antibakterial 
  • Për të gjithë familjen
  • Ideale për lëkurën e irrituar dhe për të lehtësuar kruajtjen
  • Siguron një ndjesi të këndshme freskuese

500 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.450

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Shampo kunder zbokthit të thatë dhe të yndyrshëm – me vaj esencial të pemës së çajit (tea tree oil )dhe ekstrakte limoni dhe rodhe / e fortë

Një shampo kunder zbokthit ideale për të gjithë familjen e bazuar në vajin esencial të Pemës së Çajit, me efekt antibakterial dhe ekstrakte të limonit, hithrës dhe rodhes, me astringent, kunder yndyres dhe veti forcuese të dobishme për trajtimin e zbokthit të thatë dhe të yndyrshëm.

Shampo kunder zbokthit biofamily është pasuruar me Aloe Vera dhe vaj liri, ideal për lëkurën e irrituar dhe për të lehtësuar kruajtjen.

Vajrat esencialë të nenexhikut, eukaliptit dhe dëllinjës sigurojnë një ndjesi të këndshme freskuese.
Është një produkt i koncentruar që mund të përdoret ashtu siç është në sasi të vogla ose i holluar në ujë.

                         

Shënim:
TESTIMI DERMATOLOGJIK I NIKELIT I TESTUAR NE NIKELE

Nuk përmban:
PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRAT, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në flokë të lagur, masazhoni dhe shpëlajeni tërësisht me ujë. Përdorimi i jashtëm

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

.

.

Shampoo forfora secca e grassa – con olio essenziale di tea tree ed estratti di limone e bardana/strong> Uno shampoo ideale per tutta la famiglia a base di Olio essenziale di Tea Tree, dall’effetto antibatterico ed estratti di Limone, Ortica e Bardana, dalle proprietà astringenti, sgrassanti e rinforzanti utili per il trattamento della forfora secca e di quella grassa. Arricchito con Aloe Vera e Olio di Lino, ideali per la cute irritata e per alleviare il prurito. Gli oli essenziali di Menta, Eucalipto e Ginepro assicurano una piacevole sensazione rinfrescante. É un prodotto concentrato che può essere utilizzato tal quale in piccole quantità oppure diluito in acqua.

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO NICHEL TESTED

Non contiene:
PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI, ALCOL, SLES/SLS, COLORANTI, SILICONI, DERIVATI ANIMALI, EDTA, BHA/BHT

Referenca NABF06

Uje, amonium lauril sulfat, kokamidopropil betainë, vaji i gjetheve Melaleuca , pluhuri i lëngut të gjetheve të Aloe Veres, Ekstrakt nga berthamat e limonit, vaji i farës lules se Qepes, vaji i farës se linit, Vaji i farës së urinës , Vaj i gjetheve të Eucalyptus , Vaj Dellinje, Glicerinë, Acid laktik, Natrium Myristoyl Glutamate, Sorbitan Caprylate, Klorur natriumi, Fenoksietanol, Alkool Benzil, Acid Benzoik, Limonen *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergjenët nga vajrat esencialë

error: Content is protected !!