SKRUB PËR FYTYRËN – SCRUB VISO SECRET HOPI

SKRUB PËR FYTYRË

 • 100 % NATYRALE dhe ARTIZANE 
 • Me perla super hidratuese Jojoba 
 • PA SLES, SLS, SILIKONE, PARABEN
 • Eksfolioni butësisht 
 • Largon pikat e zeza 
 • Nuk irriton lëkurën

 

 

 

100 g

L 710

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

SKRUB PËR FYTYRËN

SKRUB PËR FYTYRË  – me perla super hidratuese Jojoba

 • PRESIM I FTOHTË
 • NGJYRAT MINERALE NATYRALE
 • ME GLICERINE VEGJETAL
 • ME VAJRA VEGJETAL
 • PA SLES, SLS, SILIKONE, PARABEN

Sapuni ynë prodhohet me metodën e ftohtë, kjo lejon përdorimin e vajrave dhe gjalprave të çmuar, vetitë e të cilave nuk ndryshojnë nga orët e gjata të gatimit.

Perlat e Jojoba janë një përbërës natyral shumë i dobishëm për përgatitjen e scrub-eve delikate për të eksfoluar dhe pastruar lëkurën pa e irrituar atë dhe pa dëmtuar nxirjen.
Perlat Jojoba përdoren për të eksfoluar butësisht lëkurën e fytyrës dhe trupit.
Në fakt, falë sipërfaqes së lëmuar, perlat jojoba lejojnë një eksfolim efektiv por jo agresiv, të përshtatshme edhe për ato me lëkurë të ndjeshme dhe veçanërisht reaktive, sepse nuk e irritojnë dhe nuk gërvishtin lëkurën.
E dobishme për heqjen e qelizave të vdekura, stimulimin e qarkullimit, zbutjen dhe ndriçimin e lëkurës, pastrimin e thellë të lëkurës duke eliminuar pikat e zeza.
Gjithashtu ndihmon në rritjen e përthithjes së kremrave dhe pomadave që aplikohen pas eksfolimit.

Fërkojeni në lëkurë të lagur për të krijuar një shkumë të hollë dhe kremoze, masazhoni dhe shpëlajeni tërësisht me ujë.

Referenca NAHSC01

Nga mosha njëzet deri në njëzet e pesë vjeç, lëkura gradualisht fillon të humbasë elasticitetin e saj dhe kapacitetin e qarkullimit qelizor. Skrabi mund të ndihmojë në ngadalësimin e këtij procesi, duke ndihmuar në mbajtjen e tij të pastër nga qelizat e vdekura dhe papastërtitë.

Përveç kësaj, scrub-i gjithashtu stimulon qarkullimin, duke përmirësuar furnizimin me oksigjen në epidermë. Gjithashtu përgatit lëkurën për të marrë lëndët ushqyese të kremrave të përdorur pasi të kryhet ky trajtim.

Tashmë pas trajtimit të parë scrub do të shihni ndryshimin: lëkura do të jetë më e shndritshme dhe do të keni ndjesinë se merrni frymë shumë më mirë se më parë.

Por kini kujdes: mos e teproni! Për lëkurë normale është e mjaftueshme përdorimi i skrabit të trupit një herë në javë. Nëse, nga ana tjetër, keni lëkurë shumë të thatë ose të yndyrshme, ato janë gjithashtu të mira dy herë në javë. Megjithatë, e rëndësishme është që të kujdeseni mirë për lëkurën dhe të përdorni trajtimin e duhur për ta bërë atë sa më të butë.

SKRUB PËR FYTYRËN

Palmat natriumi, kakoat natriumi, olivat natriumi, parfum, estere jojoba, tetrasodium etidronate, dioksid titani, ujë.

error: Content is protected !!