Talk jo talk – TALCO NON TALCO bio – Mom & Baby

 

 • HIDRATON DHE MBROJN
 • RREGULLON DJERRSIN DHE ARRAT
 • KRIJON NJE PENGES NATYRALE QE NUK TERHEQ MUSKUJET DHE INSKETET E PAKENDSHME
 • FREZON LEKURES 
 • PH 5.5

 

 

 

100 ml

L 1.300

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

TALK – MOM AND BABY

 • HIDRATON DHE MBROJN
 • RREGULLON DJERRSIN DHE ARRAT
 • KRIJON NJE PENGES NATYRALE QE NUK TERHEQ MUSKUJET DHE INSKETET E PAKENDSHME
 • FREZON LEKURES 
 • PH 5.5

Një emulsion delikat i krijuar posaçërisht për foshnjat dhe fëmijët, i formuluar me ekstrakte bimore dhe përbërës. Promovon rregullimin e djersitjes dhe aromave, duke e lënë lëkurën më të thatë, por në të njëjtën kohë të hidratuar dhe të mbrojtur. Përmban vaj Andiroba, një vaj super ushqyes me veti të dobishme të jashtëzakonshme: hidratues dhe mbrojtës i cili së bashku me nenexhikun dhe livando ushtrojnë një aromë intensive freskuese.
Prania e niseshtës së orizit dhe gjalpit Shorea Stenoptera e bëjnë produktin jashtëzakonisht ushqyes dhe ekstraktet organike të kamomilit dhe kalendulës kryejnë një veprim zbutës dhe qetësues. Aroma e tij e veçantë së bashku me një lëkurë të thatë, krijojnë një mbrojtje natyrale që nuk tërheq vëmendjen e mushkonjave.

                         

Shënim:
TESTIM DERMATOLOGJIK I NUK TESTOHET TE KAFSHËT (REGJ. 1223/2009)

Nuk përmban:
• Parabenë • Parafinat ose derivatet e naftës • Heqësit e formaldehidit • Ngjyrat • PEG / PPG • Derivatet e kafshëve • Fenoksietanol • EDTA, BHA / BHT

.

.

TALK:

– IDRATA E PROTEGGE – REGOLA LA SUDORAZIONE E GLI ODORI – CREA UNA BARRIERA NATURALE CHE NON ATTIRA ZANZARE E INSETTI SGRADEVOLI

– RINFRESCA LA PELLE

– PH 5.5 Un’emulsione delicata studiata appositamente per neonati e bambini, formulata con estratti ed ingredienti vegetali. Favorisce la regolazione della sudorazione e degli odori, lasciando una pelle più asciutta ma allo stesso tempo idratata e protetta. Contiene Olio di Andiroba, un olio super nutriente dalle notevoli proprietà benefiche: idratante e protettivo che insieme alla Menta e alla Lavanda esplicano un’intensa profumazione rinfrescante. La presenza di amido di riso e burro di Shorea Stenoptera rendono il prodotto estremamente nutriente e, gli estratti Biologici di Camomilla e Calendula, svolgono un’azione emolliente e lenitiva. Il suo particolare aroma insieme ad una pelle asciutta, creano una difesa naturale che non attira l’attenzione delle zanzare.

Referenca NAMB10

Niseshte Uje, Oryza Sativa, Undecane, Tridecane, Arachidyl Alcohol, Dikaprylyl Carbonate, Carapa vaj farash Guainensis, Behenyl Alcohol, Caprylic / Capric Trigliceride, ekstrakt Kamomili °, ekstrakt lulesh Calendulla°, Shorea Guainensis G. Ekstrakt i lules se Lavandules, Tocopherol, Glicerinë, vaj Nenexhiku, Çamçakëz Xanthan, Etilheksilglicerinë, Fitat natriumi, Parfum, Alkool benzil, Acid laktik, Linalool *, Limonen * ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Vajra esencialë nga alergjenët

error: Content is protected !!