Çaj pastrues – TI DEPURA

Çaj bimor i gatshëm për t’u holluar, si në ujë të nxehtë ashtu edhe në ujë të ftohtë, me efekt pastrues, tretës dhe tonifikues i përshtatshëm edhe për personat me hipertension dhe probleme me tiroiden.

 • 100% NATYRALE
 • PA ALKOOL
 • PA SHEQER
 • PA KONSERVANTE

500 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.400

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Çaj pastrues :

 • 100% NATYRALE 
 • PA ALKOOL 
 • PA SHEQER 
 • PA KONSERVANTE 
 • PA LIKUERICE 
 • PA ALGA

TI-DEPURA është një çaj pastrues bimor i koncentruar që nxit funksionin e mëlçisë dhe funksionet e pastrimit të trupit, i përshtatshëm edhe për personat me hipertension dhe probleme me tiroidet. Gentiani ka veti të forta terapeutike për sistemin tretës. Në fakt, stimulon funksionet e stomakut, tretës, tonifikues, antifermentues, vermifuge, febrifugal dhe pastrues.
Përveç që është një ilaç për pastrim, gentian indikohet edhe në rast të dispepsisë, pra në rast të tretjes së ngadaltë ose të vështirë.
Luleradhiqja është e pasur me flavonoide kripëra kaliumi që stimulojnë diurezën duke nxitur eliminimin e lëngjeve të tepërta. Prandaj, marrja e tij indikohet edhe në rast të inflamacionit të lehtë të traktit urinar.

EFEKTI FIZIOLOGJIK: Gentian (rrënja) nxit funksionin e mëlçisë. Luleradhiqja (rrënja) nxit funksionin e mëlçisë dhe funksionet e pastrimit të trupit.

Mënyra e përdorimit
Shkundni shishen përpara çdo përdorimi. Për një çaj bimor, holloni 40 ml në një shishe një litër e gjysmë ujë dhe pijeni gjatë gjithë ditës. Rekomandohet larja e gotës matëse pas çdo përdorimi.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shenim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar për marrjen ditore. Produkti duhet të përdoret si pjesë e një diete të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një stili jetese të shëndetshëm. Mos e administroni nën moshën 12 vjeç. Konsultohuni me mjekun tuaj nëse jeni shtatzënë dhe ushqeni me gji.
Mos e përdorni për periudha të gjata pa u konsultuar me mjekun tuaj. Mbajeni  mundësisht larg  fëmijëve nën moshen 3 vjeç.
Produkt ushqimor. Ruajeni në vend të freskët dhe të thatë, pasi hapjes te konsumohet brenda 30 ditëve.

.

.

– 100 % NATURALE

– SENZA ALCOOL

– SENZA ZUCCHERO

– SENZA CONSERVANTI

– SENZA LIQUIRIZIA

– SENZA ALGHE

TI-DEPURA è una tisana concentrata che favorisce la funzione epatica e le funzioni depurative dell’organismo, indicata anche per soggetti con ipertensione e problematiche tiroidee.

EFFETTO FISIOLOGICO: La Genziana (radice) favorisce la funzione epatica. Il Tarassaco (radice) favorisce la funzione epatica e le funzioni depurative dell’organismo

Referenca NATI02

PËRMBAJTJA MESATARA E PËRBËRËSVE KARAKTERIZUES
Komponentët për 40 ml
Genziana 3000 mg
Tarassaco 2000 mg
Rafano nero 2000 mg
Menta piperita 2000 mg
Bardana 2000 mg
Cardo mariano 2000 mg
Anice stellato 2000 mg
Centaurea 2000 mg
Cicoria 2000 mg
Melissa 2000 mg
Arancio dolce 2000 mg
Rabarbaro 2000 mg
Carciofo 1500 mg
Camomilla 1500 mg

EKSTRAKT UJOR I BIMËVE TË HIQTA 70%: Rrënja Gentian (Gentiana lutea L.), Rrënja e luleradhiqes (Taraxacum officinale Weber), Rrënja e rrikës së zezë (Raphanus sativus L.), menteja (Mentha x piperita L.) maja, Rodheja (Arctium la). .) rrënja, Gjemba e qumështit (Silybum marianum (L.) Gaertn) fruti, anise (Illicium verum Hook. F.) fruta, Centaurea (Centaurium erithraea Rafn.) sipër, rrënja e çikores (Cichorium intybus L.), balsam limoni ( Melissa officinalis L.) barishte me gjethe, portokalli e ëmbël (Citrus aurantium L. var dulcis) perikarp, Rhubarb (Rheum palmatum L. var Tanguticum Maxim) rhizome, Angjinarja (Cynara scolymus L.) gjethe, lule kamomil (L.Matric.llaari). . Uji, shijet, ngjyra: karamel i thjeshtë.

error: Content is protected !!