VAJ AVOKADO 100 % I PASTER – OLIO DI AVOCADO

 • 100% I PASTERI
 • PRESUAR NË TË FTOHTË
 • PA PERDORIM TE TRETËSVE
 • PËRDORIMI KOZMETIK

Një vaj i pasur me vitamina për kujdesin dhe bukurinë e flokëve, fytyrës dhe trupit tuaj.

 100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.200

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

VAJ AVOKADO  :

 • 100% I PASTER
 • I PRESUAR NË TË FTOHTË PA PERDORIM TE TRETËSVE
 • PËRDORIMI KOZMETIK

Nga fruti i Avokados, me presion të ftohtë përftohet një vaj i rafinuar, me ngjyrë të verdhë të lehtë, i pasur me vitamina të tretshme në yndyrë me veti regjeneruese zbutëse dhe hidratuese.
VAJ AVOKADO  favorizon sintezën e kolagjenit, ndihmon në rikthimin e tonit dhe elasticitetit të lëkurës së thatë dhe të relaksuar dhe, për shkak të veprimit normalizues në filmin hidrolipidik, është i përshtatshëm edhe për lëkurën e yndyrshme.

Fytyra: është shumë i pasur me tokoferole (vitaminë E), karotenoidë (vitaminë A) dhe fitosterole.
Këta përbërës ndihmojnë në sintezën e kolagjenit dhe ushtrojnë një veprim rigjenerues dhe anti-plakje.
Trupi: kur shoqërohet me vajin e bajames së ëmbël, vetitë e vajit të avokados përmirësohen, veçanërisht veprimi elastik, i dobishëm në rastet e lëkurave të varura, strijave ose lëkurave të lëkurës.
Flokët: nëse kombinohen me vaj kokosi ose gjalpë shea, do të merrni një paketë rigjenerimi për trajtimin dhe kujdesin e flokëve shumë të thatë dhe të brishtë.
Përveçse një anti-rrudhë e shkëlqyer, vaji i avokados mbron lëkurën në thellësi dhe e forcon atë kundër agresioneve atmosferike; për këtë arsye futet në kremrat e duarve, për të parandaluar plasaritjen nga të ftohtit dhe era.
I përshtatshëm për trajtimin e inflamacionit dhe ëntjen e kyçeve.

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni dhe masazhojeni në zonën e prekur derisa të përthithet plotësisht.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

.

.

OLIO DI AVOCADO:

 • PURO AL 100%
 • PRESSATO A FREDDO SENZA USO DI SOLVENTI
 • USO COSMETICO

Dal frutto dell’Avocado si ottiene, tramite pressione a freddo, un olio raffinato, di colore giallo chiaro, ricco di vitamine liposolubili dalle proprietà restitutive, emollienti ed idratanti. Favorisce la sintesi di collagene, contribuisce a restituire tono ed elasticità alle pelli secche e rilassate e, per la sua azione normalizzante sul film idrolipidico, è indicato anche per le pelli grasse. USO ESTERNO

Note:
Uso esterno. Non applicare su mucose o cute lesa. Non usare in caso di intolleranza agli ingredienti descritti. Tenere lontano dalla portata dei bambini.

Non contiene: Solventi

Referenca NAOL03

Persea gratissima oil

error: Content is protected !!