O.E CHIODI DI GAROFANO – Vaj esencial karafil

Tretje, karies dentar, analgjezik, aroma e tij pikante është e shkëlqyer për të parfumuar mjedisin ose për t’u shtuar kremrave apo vajrave kozmetikë, për masazhe anti-inflamatore dhe tonifikuese.

10 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 950

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Karafil – Vaj esencial:

Karafili përdoret në mjekësinë bimore për përdorim të brendshëm dhe të jashtëm për vetitë e tyre antiseptike, antibakteriale, spazmolitike, antiseptike dhe antispazmatike.

Prandaj, karafili përdoret si për përdorim të brendshëm ashtu edhe të jashtëm në trajtimin e çrregullimeve të tretjes, sëmundjeve të mukozës orofaringeale, kariesit dentar dhe dermatitit. Ato përfshihen gjithashtu në formulimin e gargarëve për higjienën e gojës.

Vaji esencial i pasur me eugenol përdoret i pastër në stomatologji për efektin e tij analgjezik.

Me aromën e saj pikante është e shkëlqyer për të parfumuar mjedisin ose për t’u shtuar kremrave apo vajrave kozmetikë.

I tretur në vaj ose krem ​​masazhi me bazë, ai vleresohet per vetite e tij tonifikuese, anti-inflamatore dhe dezinfektuese.
Nuk përmban tretës

Mënyra e përdorimit
2 pika në një lugë çaji me vaj bajame të ëmbël, 2/3 herë në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shenim:
Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen tre vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk synojnë te zëvendësojne për një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e perdorni produktin ashtu siç është nëse nuk është holluar siç duhet. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën.

.

.

I Chiodi di garofano vengono usati in fitoterapia sia ad uso interno che esterno per le loro proprietà: antisettiche, antibatteriche, spasmolitiche, antisettiche ed antispasmodiche.

I Chiodi di garofano trovano quindi impiego sia per l’uso interno che esterno nel trattamento delle turbe digestive, delle affezioni della mucosa orofaringea, della carie dentaria e delle dermatiti. Rientrano inoltre nella formulazione di collutori per l’igiene della bocca.

L’olio essenziale ricco di eugenolo viene usato puro in odontoiatria per il suo effetto analgesico.

Con il suo profumo speziato è ottimo per profumare l’ambiente o da aggiungere a creme od olii cosmetici.

Diluito in olio o crema da massaggio base, vanta proprietà tonificanti, antinfiammatorie e disinfettanti.

Non contiene: Solventi

Karafil – Vaj esencial – Referenca NAOE23

Eugenia caryophyllata (distiluar në një rrjedhë avulli uji)

error: Content is protected !!