O.E LAVANDA VERA – Vaj esencial Livando

Zbokth, dermatit, dhimbje veshi, dhimbje muskulore, kollë , te perziera, depresion, dhimbje koke, hipertension, pagjumësi, migrenë, marramendje.

10 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.430

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Vaj esencial Livando:

DERMATOLOGJIA: Absceset, puçrrat, alergjitë, këmba e atletit, forunkul, enjtje, djegiet, zbokthi, dermatiti, dhimbje veshi, ekzemë, inflamacion, pickime dhe pickime insektesh, morra, psoriasis, qere, zgjebe, plagë, të gjitha llojet e lëkurës , djegie nga dielli, plagë.

QARKULLIMI, MUSKUJT DHE ARTIKULACIONET:  dhimbje mesi dhe muskulare, reumatizma, ndrydhje.

SISTEMI I FRYMËMARRJES: Astma, bronkit, gëlbazë, halitozë, laringit, infeksione të fytit, kollë .

SISTEMI TRETIES : Dhimbje barku, dispepsi, flutolencë, të përziera.

SISTEMI UROGJENITAL: Cistit, dismenorre, leukorre.

SISTEMI NERVOR: Depresioni, dhimbje koke, hipertension, pagjumësi, migrenë, tension nervor dhe gjendje të shoqëruara me stres, tension premenstrual, dhimbje të nervit shiatik, kolaps, marramendje.
Nuk përmban tretës

Vaji esencial i LAVENDËS (Lavandula Angustifolia) ka aktivitet antibakterial i cili mund të shoqërohet me një efekt imunostimulues. Ai pengon rritjen e shtameve të Haemophilus Influenzae rezistente ndaj eritromicinës ose amoksicilinës. Ka një efekt të fortë antiseptik kundër shtameve rezistente ndaj antibiotikëve, për shembull, Staphylococcus Aureus rezistent ndaj meticilinës (MRSA), shtameve rezistente ndaj vankomicinës të Enterococcus, shtameve rezistente ndaj Piperacilinës, E. Coli, ka aftësinë të ndryshojë përshkueshmërinë e membranës së jashtme. të këtyre baktereve. Vaji esencial i lavandes përdoret për trajtimin e infeksioneve të gojës, fytit, rrugëve të sipërme të frymëmarrjes dhe mushkërive.

Mënyra e përdorimit
1-4 pika në një kub sheqeri disa herë në ditë. Për përdorim të jashtëm, esenca mund të hollohet vetëm në 3-5% në vajin e bajames kundër dhimbjeve reumatizmale dhe reumatizmave kronike vetëm ose i shoqëruar me vajrat e xhenxhefilit, dëllinjës, arrëmyshkut, rigonit, selvisë dhe kamomilit 2 pika në një lugë çaji vaj bajame të ëmbël. 2/3 herë në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shenim:
Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen tre vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk synojnë te zëvendësojne një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e perdorni produktin ashtu siç është nëse nuk është holluar siç duhet. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën.

.

.

DERMATOLOGIA: Ascessi, acne, allergie, piede d’atleta, foruncoli, contusioni, ustioni, forfora, dermatiti, mal d’orecchi, eczemi, infiammazioni, morsi e punture di insetti, insettorepellente, pidocchi, psoriasi, tricofizia, scabbia, piaghe, macchie, tutti i tipi di pelle, scottature solari, ferite.

CIRCOLAZIONE, MUSCOLI E ARTICOLAZIONI: Lombaggini, algie e dolori muscolari, reumatismi, distorsioni.

SISTEMA RESPIRATORIO: Asma, bronchite, catarro, alitosi, laringite, infezioni della gola, pertosse.

SISTEMA DIGERENTE: Crampi addominali, coliche, dispepsia, flautolenza, nausea.

SISTEMA UROGENITALE: Cistite, dismenorrea, leucorrea.

SISTEMA NERVOSO: Depressione, cefalea, ipertensione, insonnia, emicrania, tensione nervosa e stati associati a stress, tensione premestruale, sciatica, collasso, vertigini.

Non contiene: Solventi

Vaj esencial Livando – Referenca NAOE29

Lavandula angustifolia (distiluar në një rrymë avulli uji)

error: Content is protected !!