Vaj esencial Xhenxhefil – O.E ZENZERO

E përkryer për pastat e dhëmbëve të bëra vetë, ngroh trupin, largon toksinat. Përfitimet kryesore lidhen kryesisht me sistemin tretës, por është i dobishëm edhe në rastet e të përzierave, ankthit, dhimbjes së kokës dhe të ftohtit.

10 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.550

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Xhenxhefil – Vaj esencial:

Vaji esencial i xhenxhefilit mund të përdoret si nga brenda ashtu edhe si përbërës për vajrat e masazhit, në llampën e aromës dhe i holluar në ujë për banjot dhe banjat e këmbëve. Përfitimet kanë të bëjnë kryesisht me sistemin tretës:

Te perziera: në rast të tretjes së ngadaltë dhe rëndimit pas ushqimit, kur vuan nga fryrjet dhe gazrat vaji esencial i xhenxhefilit, i përdorur në masën dy pika në një gotë me ujë të nxehtë, ndihmon tretjen dhe lehtëson stomakun e punës. Sidomos pas vakteve të mëdha dhe të yndyrshme, ndihma e tij është një kurë;
Ftohjet, bronkiti, sinoziti, kolla dhe gëlbaza në përgjithësi: përdoret në esencat e djegies së llampave aromatike, aroma e mprehtë e xhenxhefilit ju lejon të dezinfektoni mjedisin dhe të veproni në mukozat e bllokuara me mukozë, lehtëson simptomat dhe ndihmon në eliminim.
Zorrë: Problemet e tretjes nuk ndalen vetëm në stomak, ato shpesh përfshijnë edhe zorrët. Kapsllëku ose diarrea dhe vetë fryrja tregojnë se diçka në tretje nuk po shkon siç duhet. Përdorimi i vajit esencial të xhenxhefilit, i holluar në ujë ose i marrë me karamele të vogla balte, përmirëson gjendjen e zorrëve, duke ribalancuar funksionet e saj;
Tonik: kështu vaji esencial i xhenxhefilit është një energjizues i përqendruar: si i inhaluar ashtu edhe i përdorur për banjë dhe masazh, ai lehtëson asteninë, lufton depresionin dhe lodhjen fizike, inkurajon veprimin dhe vitalitetin duke reduktuar pasivitetin e atyre që ndihen të lodhur dhe të dëshpëruar.
E përkryer për pastat e dhëmbëve DIY, Ngroh trupin, eliminon toksinat.

Mënyra e përdorimit
2 pika në një lugë çaji me vaj bajame të ëmbël, 2/3 herë në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shenim:
Mbajeni jashtë mundësive të fëmijëve nën tre vjeç. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Suplementet nuk synojnë te zëvendësojne një dietë të larmishme dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e perdorni produktin ashtu siç është nëse nuk është holluar siç duhet. Shmangni kontaktin me sytë dhe mukozën.

.

.

CIRCOLAZIONE, MUSCOLI E ARTICOLAZIONI: Artrite, affaticamento, algie e dolori muscolari, insufficienza circolatoria, reumatismi, strappi, stiramenti ecc.

SISTEMA DIGERENTE: Diarrea, coliche, crampi, flautolenza, proplemi digestivi, inappetenza, nausea, mal di viaggio.

SISTEMA IMMUNITARIO: Colpi di freddo, raffreddori, influenza, febbre, malattie infettive.

SISTEMA NERVOSO: Debilità, esaurimento.

Non contiene: Solventi

Xhenxhefil – Vaj esencial – Referenca NAOE62

Zingiber officinale (distiluar në një rrymë avulli uji)

error: Content is protected !!