VAJ MONOI TAHITI – OLIO DI MONOI TAHITI

 • 100% e pastër
 • Super nxirëse dhe pas diellit 
 • Hidratues, zbutës dhe qetësues 
 • Sekreti i bukurisë së grave Polineziane
 • Aroma ekzotike : diellore, vanilje, kokos dhe bajame. 

100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.750

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

VAJ MONOI TAHITI

 • 100% I PASTER
 • I PRESUAR NE TE FTOHTË
 • PA PERDORIM TE TRETESVE
 • PARFUM KOKOSI-VANILJE
 • PËRDORIMI KOZMETIK

Monoi nga Tahiti përftohet nga macerimi vajor i luleve Tiare (Gardenia Tahitensis) i marrë me anë të “enfleurage” në vajin e kokosit tahitian. Ky vaj i rafinuar i kokosit është rezultat i një procesi të shtypjes së nxehtë të bajameve të thata të nxjerra nga arrat e kokosit.
Një simbol i bukurisë për gratë polineziane, vaji Monoi është një super nxirës pa spf dhe pas ekspozimit në diell mund të përdoret për të rikthyer elasticitetin dhe hidratimin dhe për të parandaluar rrudhat.I përshtatshëm gjatë gjithë vitit si vaj bukurie për lëkurën dhe flokët.
E pasur me vitaminë E, me veti antioksidante, e cila pengon oksidimin e qelizave dhe formimin e radikaleve të lira që janë një nga shkaqet kryesore të plakjes së lëkurës.

Aroma ekzotike që rikthen verën, detin, parajsat e largëta: diellore, vanilje, kokos dhe bajame.
PËRDORIMI I JASHTËM

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni dhe masazhojeni në zonën e prekur derisa të përthithet plotësisht. Ideale për lëkurën e thatë, ka një veprim zbutës. Aplikohet në duar ka një efekt zbutës.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shënim:
Përdorimi i jashtëm. Mos e aplikoni në mukozën ose lëkurën e dëmtuar. Mos e përdorni në rast intolerance ndaj përbërësve të përshkruar. Mbajeni larg fëmijëve.Nuk përmban kremra kundër diellit, kështu që nëse përdoret si super nxirës, ​​mos e ekspozoni veten në diell gjatë orëve më të nxehta të ditës dhe mbrojeni lëkurën në mënyrë te pershtatshme nëse ekspozoheni në diell për shumë orë.

.

.

 • PURO AL 100%
 • PRESSATO A FREDDO SENZA USO DI SOLVENTI
 • PROFUMO COCCO-VANIGLIA
 • USO COSMETICO

Il Monoi di Tahiti si ottiene dalla macerazione oleosa dei fiori di Tiarè (Gardenia Tahitensis) ottenuta per mezzo di “enfleurage” in olio di cocco di Tahiti. Questo olio di cocco raffinato è il risultato di un processo di pressione a caldo di mandorle secche estratte dalle noci di cocco. Simbolo di bellezza delle donne polinesiane, l’olio di Monoi è un superabbronzante senza spf e dopo l’esposizione al sole può essere usato per restituire elasticità ed idratazione e prevenire le rughe. Adatto tutto l’anno come olio di bellezza per pelle e capelli. Ricco di vitamina E, dalle proprietà antiossidanti, che ostacola l’ossidazione delle cellule e la formazione dei radicali liberi che sono una delle maggiori cause dell’invecchiamento della pelle. USO ESTERNO

Note:
Uso esterno. Non applicare su mucose o cute lesa. Non usare in caso di intolleranza agli ingredienti descritti. Tenere lontano dalla portata dei bambini.

Non contiene:
Solventi

Referenca NAOL15

VAJ MONOI TAHITI

Vaji Cocos Nucifera, Ekstrakt lulesh Gardenia Tahitensis, Parfum

error: Content is protected !!