ARTDOL Xhel – Muskujt dhe kyçet

XHEL QETËSUES PËR MASAZHIN E KYKYJVE DHE MUSKUJVE    

75 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.600

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

Xhel dhimbje muskujsh – XHEL QETËSUES PËR MASAZHIN E KYCEVE DHE MUSKUJVE

Një formulë e rafinuar, e krijuar posaçërisht për të lehtësuar zonat e lodhura dhe të tkurra të muskujve. Xhel Artdol dhimbje muskujsh absorbohet shpejt dhe jep një perceptim të menjëhershëm të mirëqenies dhe jep një ndjesi freskie intensive. Përqendrimi i lartë i vajrave esencialë të shafranit të Indisë (turmenic), temjanit dhe gjelbërimit të dimrit, me veti të jashtëzakonshme qetësuese dhe balsamike, e bën xhelin e nyjeve një ndihmë të çmuar dhe efektive.

Kur muskujt dhembin ka një ndjenjë shqetësimi të përhapur në të gjithë trupin; Naturetica ka krijuar një xhel të formuluar me përbërës aktivë të cilësisë më të lartë dhe vajra esencialë të pastër italianë që e bëjnë atë vërtet të veçantë, një aleat për shëndetin e muskujve tanë.
Qoftë pas një aktiviteti fizik intensiv apo pas një dite të lodhshme, xheli artdol jep lehtësim të menjëhershëm dhe përthithet lehtësisht.
Formuluar dukshëm pa parabene, vazelinë, parafina, parfume sintetike etj … për një mirëqenie krejt natyrale.

Nuk përmban:
PARABENET, NAFZINAT, PARAFINAT DHE VAJAT MINERALE, SLES / SLS, PARFUMET SINTETIKE

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni në zonat e prekura dhe masazhojeni butësisht derisa të përthithet plotësisht. Për një veprim qetësues dhe ngrohës, mbulojeni zonën e masazhuar me një leckë të ngrohtë për të paktën 10 minuta.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Paralajmërimet
Mbajeni larg fëmijëve. Mos e përdorni në lëkurë të irrituar. Shmangni kontaktin me sytë.

Referenca NAAD03

.

.

 

GEL LENITIVO PER ARTICOLAZIONI E MASSAGGIO MUSCOLARE
Xhel dhimbje muskulore
Una formula ricercata, studiata appositamente per dare sollievo a zone muscolari affaticate e contratte. Il gel Artdol è a rapido assorbimento e conferisce una percezione di benessere immediata e dona una sensazione di intensa freschezza. L’elevata concentrazione degli oli essenziali di curcuma, incenso e wintergreen, dalle straordinarie proprietà lenitive e balsamiche, rende il gel articolare un ausilio prezioso ed efficace.

Quando i muscoli fanno male si ha la sensazione di malessere diffusa in tutto il corpo; Naturetica ha ideato un gel formulato con principi attivi di altissima qualità e oli essenziali Italiani e puri che lo rendono davvero speciale, un alleato per la salute dei nostri muscoli.
Che sia dopo un intensa attività fisica o dopo una giornata faticosa artdol gel dona sollievo immediato e si assorbe facilmente.
Ovviamente formulato senza parabeni, petrolati, paraffine, profumi sintetici ecc…per un benessere tutto naturale

Aqua, Alcohol denat., Propylene glycol, Glycerin, Menthol, Gaultheria procumbens extract, Boswelia carterii extract, Curcuma zeodaria oil, Ribes nigrum extract, Mentha arvensis oil, Carbomer, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Limonene, Benzyl alcohol, Linalool, Disodium EDTA,CI 42051.
 
error: Content is protected !!