Xhel për variçe – PHYTO LEGS GEL

 

Një lehtësim i shpejtë dhe freskues për këmbët e fryra dhe të lodhura, ai gjithashtu vepron si një agjent kullues dhe tonifikues.
Ideale për ata që qëndrojnë në këmbë për një kohë të gjatë, për shembull për punë.
Kryen gjithashtu një VEPRIM VASOPROTEKTIV, për mirëqenien e venave tuaja.

 

Nuk përmban:
parabenë, SLES / SLS, vazelinë, vajra minerale, ngjyra sintetike dhe parfume.

 

 

100 ml

L 1.650

Produkt

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Xhel për variçe

  • VEPRIMI VASOPROTEKTIV NË MIKRORRETH
  • FRESKUESE 
  • TONIC

Xheli Phyto-Legs është produkti ideal për t’u dhënë lehtësimshpejtë dhe freskues këmbëve të lodhura dhe të fryra.
I pasuruar me përbërës aktivë hidratues dhe tonifikues, ky formulim e bazon veprimin e tij në sinergjinë e ekstrakteve bimore si gështenja e kalit, xhinko biloba, fshesa kasapi, boronica dhe hardhia e kuqe me veti të njohura vazombrojtëse në mikroqarkullimin e lëkurës. Kafeina dhe escina veprojnë duke nxitur veprimin kullues të masazhit gjatë aplikimit.
Mentoli dhe vaji esencial i nenexhikut ndihmojnë për të dhënë një ndjenjë të menjëhershme lehtësimi të freskët. Ideal për përdorim të përditshëm, xheli Phyto Legs do të lërë një ndjenjë të freskët dhe të qëndrueshme të mirëqenies në lëkurë.

Xhel variçe

Këmbët fito është një aleat i qarkullimit të këmbëve, nëse përdoret çdo ditë eliminon variçet duke i rithithur ato, u jep butësi dhe freski këmbëve të shqetësuara, të fryra dhe të lodhura.

PARIMET AKTIVE:
– Gështenja e kalit
– Centella
– Rusco
– Baloronja
– Rrushi i kuq
– Mentol

Nuk përmban:
parabenë, SLES / SLS, vazelinë, vajra minerale, ngjyra sintetike dhe parfume

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në mëngjes dhe në mbrëmje me një masazh të butë, nga poshtë lart, derisa të përthithet plotësisht.

.

.

  • AZIONE VASOPROTETTIVA SUL MICROCIRCOLO
  • RINFRESCANTE
  • TONIFICANTE

Il gel Phyto-Legs è il prodotto ideale per donare un rapido e rinfrescante sollievo a gambe stanchegonfie ed affaticate. Arricchito con principi attivi idratanti e tonificanti, questa formulazione basa la sua azione sulla sinergia di estratti vegetali quali l’ippocastano, il ginkgo biloba, il rusco, il mirtillo e la vite rossa dalle note proprietà vasoprotettive sul microcircolo cutaneo ( varice).

La caffeina e l’escina agiscono favorendo l’azione drenante del massaggio durante l’applicazione. Il mentolo e l’olio essenziale di menta contribuiscono a donare un’immediata sensazione di fresco sollievo. Ideale per un uso quotidiano, il gel Phyto Legs lascerà sulla pelle una fresca e persistente sensazione di benessere.

Phyto legs è alleato della circolazione delle gambe, se usato quotidianamente elimina varici riassorbendole, dona leggerezza e freschezza alle gambe senza riposo, gonfie e stanche.

 

PRINCIPI ATTIVI :

– IPPOCASTANO

– CENTELLA

– RUSCO

– MIRTILLO

– VITE ROSSA

– MENTOLO

Non contiene:
parabeni , SLES/SLS , vaselline , oli minerali, coloranti e profumi sintetici

Referenca NAPL02

Uje, Mentol, vaj Nenexhiku, Glicerinë, poliakrilat natriumi, Escin, Kafeinë, Ekstrakt i rrënjës Ruscus , Ekstrakt i gjetheve se hardhise se rrushit, ekstrakt Boronicash Europiane, ekstrakt nga gjethet e Geshtenjes se Eger, Ekstrakt Centella asiatica-Mullage Aziatike, Ekstrakt Hedera helix-Dredhkes angleze, Xanaf/ helix çamçakëz, Etilheksilglicerinë, Fenoksietanol, Limonene, Citronellol, Linalool, CI 75810.