Vaji i bajames së ëmbël 100 % I PASTER- OLIO MANDORLE DOLCI

 • 100% I PASTER
 • I PRESUAR NE TE FTOHTË PA PERDORIM TE TRETESVE
 • SUPLEMENT DIETES

Një vaj me një mijë veti dhe përfitime, ideal si për gëlltitje ashtu edhe për përdorim për lëkurën.

250 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.550

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Vaji i bajames së ëmbël:

 • 100% I PASTER 
 • I PRESUAR NE TE FTOHTË
 • PA PERDORIM TE TRETESVE 
 • SUPLEMENT DIETES

Suplement ushqimor i bazuar në vajin e bajames së ëmbël që mund të ushtrojë një veprim zbutës dhe qetësues në traktin tretës. Në mënyrë natyrale përmban yndyrna të pangopura.

Vaji i bajames së ëmbël ka cilësitë e antioksidantit, kundër rrudhave, kundër strijave dhe është i pasur me vitamina E, A dhe D, acid linoleik dhe oleik. Gjithashtu ideale e përzier me vajra esencialë. E shkëlqyeshme edhe për masazhe.

Vaji i bajames së ëmbël për përdorim të brendshëm është i pasur me acid folik ose vitaminë b29, kalium, yndyrna të ngopura dhe proteina. Ato qe përfitojne nga konsumimi i tij jane zorrët – në fakt ka veti zbutëse dhe laksative – por edhe sistemi imunitar dhe tretja. Ndihmon në kontrollin e presionit të gjakut sepse përmban shumë kalium dhe pak natrium, gjithashtu ndihmon sistemin nervor për shkak të pranisë së omega-3.

PËRDORIMI I BRENDSHËM / I JASHTËM

Mënyra e përdorimit
Rekomandohet të merrni 1 deri në 2 lugë vaj në ditë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Shënim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen 3 vjeç. Suplementet ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme.

.

.

 • PURO AL 100%
 • PRESSATO A FREDDO SENZA USO DI SOLVENTI
 • INTEGRATORE ALIMENTARE

Integratore alimentare a base di olio di mandorle dolci che può esercitare un’azione emolliente e lenitiva sul tratto digerente. Contiene naturalmente grassi monoinsaturi.

Olio nutriente, emolliente e decongestionante per cute e capelli. Contrasta le smagliature dovute a gravidanza o variazioni di peso ed è indicato per i trattamenti e per il massaggio, anche nei bambini. Ideale anche miscelato ad oli essenziali. Ottimo anche per i massaggi.

USO INTERNO/ ESTERNO

Note:
Non superare la dose giornaliera consigliata. Tenere lontano dalla portata dei bambini di età inferiore ai 3 anni. Gli integratori alimentari non vanno intesi come sostituti di una dieta varia ed equilibrata e di uno stile di vita sano.

Non contiene: Solventi

Referenca NAOL14-02

Vaji i bajames së ëmbël (Prunus amygdalus Batsch.) 100% i shtypur në të ftohtë pa përdorimin e tretësve.

error: Content is protected !!