Balta jeshile – Argilla verde

 • MASKË PËR FYTYRË DHE TRUP
 • ME EKSTRAKT KALENDULA DHE RUSCO
 • IDEAL PËR PASTRIMIN E LËKURËS /PËR PIKA TË ZEZA 
 • TONON VITHET
 • TË DOBISHME KUNDËR STRIJAT DHE CELULITIT

200 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.200

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Balta jeshile

 • MASKË PËR FYTYRË DHE TRUP 
 • ME EKSTRAKT KALENDULA DHE RUSCO 
 • IDEAL PËR PASTRIMIN E LËKURËS /PËR PIKA TË ZEZA
 • TONON VITHET
 • TË DOBISHME KUNDËR STRIJAT DHE CELULITIT

Falë përbërjes natyrale të argjilës jeshile, kjo maskë rinovon lëkurën duke e bërë atë të lëmuar dhe rrezatuese.

I pasuruar me ekstrakt vajor kumak, ekstrakt rusco dhe glicerinë vegjetale nga pemët e ullirit.
Kjo përzierje ka një veprim hidratues dhe qetësues, si dhe është një ndihmës për mikroqarkullimin.
Vaji esencial i pastër i Lavender Fine zhvillon një notë shumë të këndshme që nxit relaksimin.

Për lipomat ((akumulimet e yndyrës nënlëkurore) argjila jeshile mund të përdoret për trajtime në zonat e prekura, me disa pika “Water violet”,  “Pine” dhe “Willow”  (lulet Bach). Për lipomat gjithashtu detoksifikoni trupin me Epadetox ose “Ti- Depura”.

GLICERINA PERIMORE NGA PEMËT E ULIRIT

A e dini se ….
argjila jeshile mund të përdoret edhe për të ulur temperaturën? një shtresë balte aplikohet në bark, gjoks, mbulohet me një leckë leshi dhe lihet të veprojë gjatë gjithë natës; balta do të thithë të gjithë nxehtësinë, inflamacioni dhe temperatura do të ulen natyrshëm, pa pasur nevojë për mjekim.

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni direkt në pjesën e prekur (në rastin e fytyrës shmangni konturin e syve), përhapeni dhe lëreni derisa të thahet. Pasi të përfundojë koha e ekspozimit, hiqeni përzierjen me ujë të ngrohtë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

.

.

 • MASCHERA PER VISO E CORPO
 •  CON ESTRATTO DI CALENDULA E RUSCO
 •  PURIFICANTE IDEALE PER LA PULIZIA DI PELLI IMPURE
 •  RASSODANTE E LEVIGANTE PER I GLUTEI
 •  UTILE CONTRO SMAGLIATURE E CELLULITE

Grazie alla naturale composizione dell’argilla verde, questa maschera rinnova la pelle rendendola liscia e luminosa. Arricchita con estratto oleoso di Calendula, estratto di Rusco e Glicerina vegetale proveniente da Olivo. Questa miscela svolge un’azione idratante e lenitiva, inoltre sono un aiuto per il microcircolo. Il puro olio essenziale di Lavanda Fine sviluppa una nota molto gradevole che favorisce il rilassamento.

Balta jeshile

Per i lipomi ( accumuli di grasso sottocutanei)l’Argilla verde si può usare per dei trattamenti sulle zone interessate, con qualche goccia Water violet, Pine e Willow ( Fiori di Bach). Per i lipomi inoltre detossinare il corpo con Epadetox o Ti depura.

GLICERINA VEGETALE PROVENIENTE DA OLIVO

Referenca NAARG01

Solum Fullonum, Aqua, glicerinë, Vaj nga lulet e Kalendules, Ekstrakt i luleles se Lavandules, Ekstrakt i rrënjës Ruscus , Çamçakëz Xanthan, Alkool benzil, vaj Misri, Etilheksilglicerinë, Linalool *. * Alergenet nga vajrat esenciale natyrale

error: Content is protected !!