DOLCE – Banjë dushi i ëmbël

 

Një banjë hidratuese për t’i dhënë butësi lëkurës dhe shkëlqim flokëve të të rriturve dhe fëmijëve.
Me aromë të ëmbël dhe mbështjellëse për të gjithë familjen.
Produkt i koncentruar

 

 

1 Liter

L 1.700

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

DOLCE – BIOFAMILY

Banjë dushi për trupin/flokët – me vaj farash rrushi dhe ekstrakt Rosa Canina(trendafili i eger)

Një pastrues i butë dhe delikat i bazuar në vajin e farave të rrushit dhe ekstraktin Rosa Canina për një efekt zbutës dhe qetësues; aroma e ëmbël të jep një ndjenjë kënaqësie të këndshme. Një banjë hidratuese për t’i dhënë butësi lëkurës dhe shkëlqim flokëve të të rriturve dhe fëmijëve.
Një produkt i koncentruar ideal për të gjithë familjen, i cili mund të përdoret ashtu siç është në sasi të vogla ose i holluar në ujë.

Vaji i farave të rrushit është një vaj me origjinë bimore i nxjerrë nga farat e pranishme në rrush. Vetitë e tij zbutëse e bëjnë atë të përshtatshëm për kujdesin e fytyrës dhe hidratimin e trupit: e bën lëkurën më elastike, arrin ta zbutë dhe madje të lëmojë.
Vaji i farave të rrushit indikohet edhe për kujdesin e lëkurës së thatë, e cila dehidratohet shpejt. Në fakt, vaji përmban 50% acid linoleik, i cili në nivel të lëkurës ndërhyn në përbërjen e lipideve të epidermës: për këtë arsye nxit kohezionin qelizor dhe kufizon humbjen e ujit, duke lejuar një hidratim të mirë.
Farat e rrushit përmbajnë kalcium, fosfor dhe flavonoide, të cilat njihen edhe për vetitë e tyre ndriçuese. Në rastin e flokëve të shurdhër dhe të thatë me majat e çara, rekomandohet përdorimi i vajit të farave të rrushit të paktën një herë në javë.

                         

Shënim:
TESTIMI DERMATOLOGJIK I NIKELIT I TESTUAR NE NIKELE

Nuk përmban:
PARAFINAT APO DERIVATET E NAFTES, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRAT, SILIKONE, DERIVATE KAFSHORE, EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
aplikojeni produktin në zonat e prekura dhe shpëlajeni tërësisht. Përdorimi i jashtëm

.

.

Bagno Doccia corpo/capelli – con olio di vinacciolo ed estratto di Rosa Canina Un detergente dolce e delicato a base di Olio di Vinacciolo ed estratto di Rosa Canina per un effetto emolliente e lenitivo; il dolce profumo dona una sensazione di amabile piacevolezza. Un bagno idratante per donare morbidezza alla pelle e lucentezza ai capelli di adulti e bambini. Un prodotto concentrato ideale per tutta la famiglia, da poter utilizzare tal quale in piccole quantità oppure diluito in acqua.

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO NICHEL TESTED

Non contiene:
PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI, ALCOL, SLES/SLS, COLORANTI, SILICONI, DERIVATI ANIMALI, EDTA, BHA/BHT

Referenca NABF01

Uje, amonium lauril sulfat, kokamidopropil betainë, vaj i farës se hardhise se rrushit, Ekstrakt frutash Rosa canina °, Glicerinë, Parfum, Sorbitan Caprylate, Argininë, Klorur Natriumi, Fenoksietanol, Alkool Benzil, Acid Benzoik, Kumarinë *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet

error: Content is protected !!