Deodorant Femra – NATURAL CRISTALLO

 

 • AROMË E FRESHTË
 • ELIMINON NË MËNYRË EFEKTIVE ARRAT E TRUPIT DHE TË KËMBËVE
 • 100% NATYRORE
 • HIPOALERGJENIK
 • NUK MBYLL PORET
 • LEJON NJË FRYMËMARRJE NORMAL

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

100 ml

L 1.200

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi

Përshkrimi dhe përdorimi

Deodorant Femra:

 • AROMË E FRESHTË
 • ELIMINON NË MËNYRË EFEKTIVE ARRAT E TRUPIT DHE TË KËMBËVE
 • 100% NATYRORE
 • HIPOALERGJENIK
 • NUK MBYLL PORET
 • LEJON NJË FRYMËMARRJE NORMAL

Deodorant NATURAL – Përmban shap kaliumi, një kripë inorganike me veprim astringent. Lufton djersitjen, duke eliminuar erën e keqe.

Deodoranti është një produkt themelor për higjienën tonë të përditshme personale. Djersitim dhe duhet të djersijmë, si në palestër ashtu edhe në zyrë. Megjithatë, shumë deodorantë të blerë në dyqane të rregullta, si supermarkete, përmbajnë kimikate që dihet se shkaktojnë acarim të lëkurës apo edhe rreziqe për shëndetin. Zgjidhja më e mirë, sipas mendimit tonë, është përdorimi i një deodorant natyral.
Duhet të djersijmë
Arsyeja kryesore për të përdorur një deodorant natyral është se ju mund të djersitni. Duhet të djersijmë. Djersa ndihmon në rregullimin e temperaturës së trupit dhe çlirimin e toksinave A e dini se deodorantët tradicionalë, shpesh me përbërës kimikë ose të panatyrshëm, priren të bllokojnë poret dhe e bëjnë më të vështirë për trupin tuaj që të djersitet siç duhet? Shumë prej këtyre deodorantëve janë në fakt antidjersë që punojnë mirë për të eliminuar aromat, por nuk e lejojnë trupin të djersitet. Kjo nuk është e natyrshme. Një deodorant organik dhe natyral mund të ndihmojë në parandalimin e aromave të këqija dhe në të njëjtën kohë të lejojë trupin të djersitet si të jetë natyral.
Një deodorant tradicional dhe i panatyrshëm mund ta përkeqësojë erën e trupit
Kur bëhet fjalë për deodorantët natyralë kundrejt atyre të zakonshëm, përbërësit natyralë janë për mendimin tonë më të mirët. Kur alumini ose kimikate të tjera të përfshira në antidjersës tradicionale grumbullohen në lëkurë, ato prishin ciklin normal natyror të djersitjes dhe ndikojnë negativisht në erën dhe ekuilibrin e trupit.

Deodorantët natyralë mund të jenë më të dobishëm për shëndetin
Një nga përfitimet e deodorantëve natyralë është se ato mund të ndihmojnë shëndetin. Përbërësit natyralë zvogëlojnë gjasat për të pasur probleme me lëkurën. Në të njëjtën kohë, mungesa e përbërësve që bllokojnë poret, si alumini, i bën bakteret e mira të funksionojnë më mirë dhe mund të parandalojnë aromat e këqija edhe kur nuk përdoret deodorant. Prirja për më pak acarim nën sqetull mund të vijë edhe nga përdorimi i më shumë përbërësve natyralë.

Nuk përmban:
ALKOOL dhe SUBSTANCA LEHTËSE

Deodorant Femra – Mënyra e përdorimit
Shkundni mirë para përdorimit. Spërkateni në zgavrën sqetullore dhe në këmbë, veçanërisht në shputën në mënyrë të barabartë.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Paralajmërimet
Mbajeni larg fëmijëve. Në rast acarimi të lëkurës, ndërpriteni përdorimin.

Referenca NADE11

error: Content is protected !!