KREM BIO MBROJTËS – Crema bio protettiva – me oksid zinku

 

  • IDEAL PËR NDËRRIMIN E PELENËS 
  • EFEKT BARIERË
  • EFEKTIV NË SKUQJEN DHE IRRITIMIN

 

 

100 ml

L 1.100

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

KREM BIO MBROJTËS – BIO CREMA PROTETTIVA

  • IDEAL PËR NDËRRIMIN E PELENËS
  • EFEKT BARIERË  
  • EFEKTIV NË SKUQJEN DHE IRRITIMIN

Një krem ​​organik zbutës dhe qetësues, i krijuar për të mbrojtur në mënyrë natyrale lëkurën delikate të foshnjave. E aplikuar rregullisht në çdo ndërrim pelenash, falë veprimit hidratues të Aloe Verës dhe veprimit ushqyes të vajit të krundeve të orizit, gjalpit të shea dhe bisabololit, ai u jep lehtësi zonave më delikate.
Oksidi i zinkut kryen një veprim kundër skuqjes dhe krijon një efekt pengues në lëkurën e irrituar, duke e lënë atë të mbrojtur mirë nga mjedisi i pafavorshëm që krijohet brenda pelenës.
Nga ana tjetër, Panthenol ka një veprim qetësues dhe stimulon procesin e rigjenerimit të lëkurës. Një krem ​​i përshtatshëm jo vetëm për fëmijët por edhe për lëkurën e të rriturve, ideal për qetësimin e skuqjeve dhe acarimeve të çdo lloji.

                         

Shënim:
PRODUKT I TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT PA ALERGENE I JO TESTUAR NË KAFSHË

Nuk përmban:
• Parabenë • Parafinat ose derivatet e naftës • Heqësit e formaldehidit • Ngjyrat • PEG / PPG • Derivatet e kafshëve • Fenoksietanol • EDTA, BHA / BHT

Mënyra e përdorimit
Bebet: përdorni kremin në çdo ndërrim të pelenave. Pastrojeni me kujdes dhe aplikojeni produktin në zonat e prekura. Rinovoni aplikacionin sipas nevojës. – Mbrojtje nga skuqja dhe acarimi: aplikojeni produktin në zonat e prekura, duke e masazhuar butësisht.

.

.

IDEALE PER IL CAMBIO PANNOLINO – EFFETTO BARRIERA – PER GRANDI E PICCOLI – EFFICACE SU ROSSORI E IRRITAZIONI Una crema biologica emolliente e lenitiva, ideata per proteggere in modo naturale la pelle delicata dei bambini. Applicata regolarmente ad ogni cambio di pannolino, grazie all’azione idratante dell’Aloe Vera e a quella nutriente dell’olio di Crusca di Riso, del Burro di Karitè e del Bisabololo, dona sollievo alle zone più delicate. L’Ossido di Zinco svolge un’azione anti-rossore e crea un effetto barriera sulla pelle irritata, lasciandola ben protetta dall’ambiente sfavorevole che si crea all’interno del pannolino. Il Pantenolo a sua volta, svolge un’azione lenitiva e stimola il processo di rigenerazione della pelle. Una crema adatta non solo per i bambini ma anche per la pelle degli adulti, ideale per lenire rossori e irritazioni di qualsiasi genere.

 KREM BIO MBROJTËS – Referenca NAMB01

Uje, Alkooli Cetearyl, Vaj Bajame, Vaj Olus, Gjalp Shea °, Oksid zinku, Niseshte Oryza sativa, Glicerinë, Dyll Oryza sativa, Vaji i krundeve Oryza sativa, Cetearyl glukogjenoil, ekstraktet cetearyl glukoside, Çamçakëz Xanthan, Parfum, Tokoferol, Beta-Sitosterol, Squalene, Acid laktik, Alkool Benzil, Acid Dehidroacetik. Ekstrakt i Aloe Veres, Vaj i Farës te Lulediellit.*Përbërës nga kultura bujqesore organike.

error: Content is protected !!