Krem fytyre/trupi COMPLETA – BIOFAMILY

 

  • Krem fytyre / trupi / duarsh – me gjalpë shea dhe kamomil
  • Për lëkurë të thatë, delikate dhe të plasaritur
  • Gjithashtu i shkëlqyer pas ekspozimit në diell 
  • Ideale për fëmijët 
  • Aromë e ëmbël e vaniljes dhe mandarinës
  • Bio – Organik 

 

 

 

 

500 ml

L 2.850

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem fytyre / trupi / duarsh – me gjalpë shea dhe kamomil

Një krem ​​delikat për të gjithë familjen, ideal për kujdesin e fytyrës, trupit dhe duarve falë Gjalpit Shea dhe vajit Jojoba me veti zbutëse dhe ushqyese.
Ekstraktet e kamomilit dhe trëndafilit me një veprim zbutës, qetësues dhe restaurues e bëjnë këtë krem ​​të dobishëm edhe pas ekspozimit në diell dhe të përshtatshëm për lëkurë delikate, të prirur për skuqje dhe çarje.
Një emulsion i butë dhe delikat që përthithet lehtësisht, ideal edhe për lëkurë të thatë dhe të ndjeshme si ajo e fëmijëve.
Aromë e ëmbël të vaniljes dhe mandarinës e bëjnë atë me aromë të këndshme.
GJATJESË:
Duhet shumë pak sepse është projektuar me një përhapje të lartë

Krem fytyre trupi

                         

Shënim:
TESTIMI DERMATOLOGJIK – NIKEL TEST

Nuk përmban:
PARAFINËT APO DERIVATET E NAFTËS, PARABEN, ALKOOL, SLES / SLS, NGJYRAT, SILIKONE, DERIVATE TË KAFSHËVE, EDTA, BHA / BHT, CESORËT FORMALDEHID

Mënyra e përdorimit
aplikoni një sasi të produktit në zonën e prekur dhe masazhojeni derisa të përthithet plotësisht. Përdorimi i jashtëm

.

.

Crema viso/corpo/mani – con burro di karité e camomilla Una crema delicata per tutta la famiglia, ideale per la cura del viso, del corpo e delle mani grazie al Burro di Karité e all’Olio di Jojoba dalle proprietà emollienti e nutrienti. Gli estratti di Camomilla e Rosa Canina dall’azione addolcente, lenitiva e restitutiva rendono questa crema utile anche dopo l’esposizione solare e adatta a pelli delicate, soggette ad arrossamenti e screpolature. Un’emulsione morbida e delicata di facile assorbimento, ideale anche per le pelli secche e sensibili come quella dei bambini.

Le note dolci della vaniglia e del mandarino la rendono piacevolmente profumata.

Note:
DERMATOLOGICAMENTE TESTATO NICHEL TESTED

Non contiene:
PARAFFINE O DERIVATI DEL PETROLIO, PARABENI, ALCOL, SLES/SLS, COLORANTI, SILICONI, DERIVATI ANIMALI, EDTA, BHA/BHT, CESSORI DI FORMALDEIDE

Referenca NABF10

Ujë, Vaji i farës Jojoba , Vaji i Farës se Lulediellit, Alkooli cetearyl, glicerinë, ekstrakt lulesh i kamomilis recutita °, Gjalp Shea °, Ekstrakt frutash Rosa Canina °, goma xanthan, parfum, Benzil Alkool, Acid Dehidroacetik, Limonen *, Eugenol *, Cinnamal *, Amyl Cinnamal *, Linalool *. ° Përbërës nga kultura bujqesore organike * Alergenet.

error: Content is protected !!