Krem Antiage për fytyrën – Crema viso rughe BLOOM

 

  • USHQEN DHE TONIFIKON LEKUREN E FYTYRES
  • MINIMIZON RRUDHAT
  • ME ACID HIALURONIK
  • KUNDER YNDYRES SE LEKURES

50 ml

L 1.750

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem Antiage – Crema anti age

  • USHQEN DHE TONIFIKON LEKUREN E FYTYRES
  • MINIMIZON RRUDHAT
  • ME ACID HIALURONIK
  • KUNDER YNDYRES SE LEKURES

Ndihmon kundër shenjave të plakjes falë acidit hialuronik me efekt ridensifikimi dhe peptideve, të cilat nxisin rigjenerimin e qelizave dhe stimulojnë kolagjenin. Për një lëkurë më kompakte dhe elastike.
Jo i yndyrshëm, përthithet lehtësisht nga lekura.

Përveç hidratimit, kremrat me acid hialuronik ndihmojnë ne ngadalesimin e plakjes se lëkurës duke vepruar te rrudhat. Acidi hialuronik është, në fakt, i krahasueshëm me një sfungjer, i cili, i lagur në ujë, merr vëllim.

Mund të jetë një ide e mirë të filloni të përdorni kremin kundër rrudhave rreth moshës tridhjetë vjeç, duke zgjedhur kremra forcues, antioksidantë dhe produkte specifike për konturin e syve. Nga mosha 45 vjeçare ka të ngjarë që të jetë e nevojshme të përdoren trajtime intensive kundër plakjes, të bazuara në acidin hialuronik dhe kolagjenin.

Çfarë bëjnë peptidet?
Funksioni i tyre është të stimulojnë qelizat e dermës për të prodhuar kolagjen të ri dhe acid hialuronik. Mbështet elasticitetin e lëkurës dhe ka një veprim forcues.

Është e nevojshme t’i drejtohemi produkteve kundër plakjes përpara shfaqjes së rrudhave, atëherë kur lëkura jonë ende nuk ka shenja plakjeje dhe është e shkëlqyeshme dhe kompakte. Le të kujtojmë, megjithatë, se plakja qelizore nuk mund të ndalet, por vetëm mund të vonohet dhe kufizohet!

Krem Antiage

.

.

• RIDENSIFICA E NUTRE IN PROFONDITÀ 

• MINIMIZZA LE RUGHE

• NON UNGE 

Un aiuto contro i segni del tempo grazie all’acido ialuronico ad effetto ridensificante e ai peptidi, che favoriscono la rigenerazione cellulare e stimolano il collagene. Per una pelle più compatta ed elastica. Non untuosa, di facile assorbimento.

Occorre ricorrere a prodotti anti età prima della comparsa delle rughe, cioè quando la nostra pelle non ha ancora alcun segno d’invecchiamento ed è luminosa e compatta. Ricordiamoci però, che l’invecchiamento cellulare, non si può bloccare ma si può solo ritardare e limitare!

Può essere una buona idea cominciare ad usare la crema antirughe intorno ai trent’anni, scegliendo creme rassodanti, anti ossidanti e prodotti specifici per il contorno occhi. Dai 45 anni è probabile che sia necessario utilizzare trattamenti intensivi anti età, a base di acido ialuronico e collagene.

Kodi referues NABL07

Ujë, vaj Baobabi*, Alkool Arachidyl, Gliceride Soje, Vaj Bajame *, Alkool Cetyl, Glicerinë, Propylheptyl Caprylate, Cetearyl Alcool, Gjalp Shea Etil Estere, Behenyl Glycerides Floormachiperoliside, Buttertract , vaj Ulliri, vaj Persea Gratissima, Çamçakëz sklerotium, fitosterol, tokoferol, hialuronat natriumi, pentapeptid-48, glikol kaprilil, parfum, acid levulinik, argininë, levytate natriumi, sodholium, fitatet sodholitinilt, maltholium, fitatet, sodholitinilthitate. * Përbërës nga kultura bujqesore organike

error: Content is protected !!