MAGNESIO RELAX – Magnezi Relax

 • MUSKUJ TE RELAKSUAR
 • NXIT RELAKSIN MENDOR
 • LUFTON STRESIN DHE ANKTHIN
 • PERMIRESON HUMORIN

60 kapsula (nga 760 mg)

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.350

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

MAGNESIO RELAX

 • MUSKUJ TE RELAKSUAR
 • NXIT RELAKSIN MENDOR
 • LUFTON STRESIN DHE ANKTHIN
 • PERMIRESON HUMORIN

MAGNEZI RELAX ( MAGNESIO RELAX ) është një shtesë ushqimore e bazuar në magnezin detar.
Magnezi kontribuon në funksionimin normal të sistemit nervor, në reduktimin e lodhjes dhe në funksionin normal psikologjik; produkti përmban gjithashtu ekstrakte bimore si Griffonia dhe Limon Balsam të cilat ndihmojnë në relaksimin dhe mirëqenien mendore dhe kontribuojnë në përmiresimin e humorit.

Mënyra e përdorimit
Rekomandojmë marrjen e dy kapsulave në ditë, mundësisht para ngrënies.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

PËRMBAJTJA MESATARA E PËRBËRËSVE KARAKTERIZUES
Komponentët për dozë ditore

(2 kapsula prej 760 mg)

Magnesio 450 mg (120% NRV)
Griffonia semi e.s. 200 mg
di cui 5-idrossitriptofano 50 mg
Melissa foglie e.s. 200 mg
di cui acido rosmarinico 8mg
Vitamina B6 6 mg (429% NRV)

Shenim:
Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore. Mbajeni mundësisht larg fëmijëve nën moshen 3 vjeç. Mos e përdorni gjatë shtatzënisë dhe ushqyerjes me gji. Suplementet ushqimore nuk synojnë të zëvendësojnë një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mbajeni të mbyllur fort në një vend të freskët dhe të thatë, larg dritës. Data e skadencës i referohet produktit të ruajtur siç duhet, në paketim të pahapur.
Një formë me vitaminë B6 të absorbueshme mirë si përshembull Magnesium Pyridoxamin / Piridoksamina / Pyridoxamine.

.

.

 • RILASSANTE MUSCOLARE
 • FACILITA IL RILASSAMENTO MENTALE
 • UTILE CONTRO STRESS E ANSIA
 • CONTRIBUISCE AL NORMALE TONO DELL’UMORE

MAGNESIO RELAX è un integratore alimentare a base di Magnesio marino. Il magnesio contribuisce al normale funzionamento del sistema nervoso, alla riduzione della stanchezza e dell’affaticamento e alla normale funzione psicologica; il prodotto contiene inoltre estratti vegetali come la Griffonia e la Melissa che aiutano il rilassamento e il benessere mentale e contribuiscono al normale tono dell’umore.

Referenca NAM09

Magnezi Relax

Magnezi detar 55% (oksid magnezi, karbonat magnezi, hidroksid magnezi, sulfat magnezi, klorur magnezi), agjent lustrimi: hidroksi-propil-metilcelulozë (lëvozhga e kapsulës); Ekstrakt i thatë i rrënjës Rodiola (Rhodiola rosea L.) i titruar në 3% në rosavinat totale dhe 1% në salidroside, acid L-askorbik (Vitaminë C), Eleutherococcus (Eleutherococcus Senticosus Maxim) ekstrakt i thatë i rrënjës * i titruar në 0.8% në eleutheroside, -Agjentët e ngurtësimit: kripërat e magnezit të acideve yndyrore, dioksidi i silikonit; hidroklorur piridoksinë (vitamina B6), cianokobalaminë (Vitaminë B12). * i mbështetur në maltodekstrinë misri magnez detar 55% (oksid magnezi, karbonat magnezi, hidroksid magnezi, sulfat magnezi, klorur magnezi), agjent lustrimi: hidroksi-propil-metilcelulozë (lëvozhgë kapsule); Griffonia (Griffonia simplicifolia (DC.) Baill.) Ekstrakt i thatë i farave * i titruar në 98% në 5-hidroksitriptofan, balsam limoni (Melissa officinalis L.) ekstrakt i thatë i gjetheve * i titruar në 4% në acid rosmarinik, agjentë kundër ngjitjes: magnez kripërat e acideve yndyrore, dioksidi i silikonit; hidroklorur piridoksine (vitamina B6). * mbështetur në maltodekstrinë misri

error: Content is protected !!