SOLARE SPRAY DIELLOR – SPF 50

 • VAJRA PERIMORE BIO
 • PARFUMET HIPOALERGJENIKE
 • AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE
 • FILTRA DIELLORE CILËSORE
 • 150 ml

L 2.950

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

SPRAY DIELLOR FËMIJËT: 

VAJRA PERIMORE ORGANIKE
PARFUMET HIPOALERGJENIKE
AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE
FILTRA DIELLORE CILËSORE

Një emulsion spray që garanton një aplikim praktik dhe uniform rezistent ndaj ujit, veçanërisht i përshtatshëm për fëmijët dhe lëkurë më delikate. Formuluar pa përdorimin e nanomaterialeve. Përmban ekstrakte bimore duke përfshirë aloe vera, avokado të pasaponifikueshme, vaj lajthie organike dhe baobab.

Vaj ORGANIK BAOBAB: i njohur si pema e jetës. I pasur me acide yndyrore esenciale, vitaminë C dhe vitaminë E, ushqen thellësisht epidermën dhe rinovon lëkurën duke e bërë atë elastike. Është efektiv edhe kundër djegieve nga dielli.
ALOE VERA ORGANIKE: një bimë e pasur me veti antioksiduese dhe rigjeneruese. Ruan hidratimin e lëkurës duke parandaluar djegien nga dielli.
VAJ AVOKADOS : ushqyes dhe rigjenerues, rrit hidratimin dhe elasticitetin e lëkurës. Një përbërës i çmuar që synon të rivendosë butësinë fiziologjike dhe hidratimin e lëkurës

SPRAY DIELLOR FËMIJËT – Shënim :
Aplikimi i një sasie minimale ul ndjeshëm nivelin e mbrojtjes nga dielli. Mos qëndroni të ekspozuar në diell për një kohë të gjatë edhe nëse përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit. Mbajini foshnjat dhe fëmijët larg rrezet e diellit direkte. Ekspozimi i tepërt në diell është një rrezik serioz për shëndetin.

Mënyra e përdorimit
Shkundni mirë para përdorimit. Rinovoni aplikimin e produktit shpesh, veçanërisht pas djersitjes ose pasi laget ose thahet.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Riferimento NAMS04

.

.

 • OLI VEGETALI BIOLOGICI
 • PROFUMI IPOALLERGENICI
 • ATTIVI DI ORIGINE VEGETALE
 • FILTRI SOLARI DI ULTIMA GENERAZIONE

Un’emulsione spray che garantisce un’applicazione pratica ed uniforme resistente all’acqua, particolarmente indicata per bambini e pelli più delicate. Formulata senza l’utilizzo di nanomateriali. Contiene estratti vegetali fra cui aloe vera, insaponificabili di avocado, oli biologici di nocciola e baobab.

OLIO di BAOBAB BIOLOGICO: noto come l’albero della vita. Ricco di acidi grassi essenziali, vitamina C e vitamina E nutre in profondità l’epidermide e ringiovanisce la pelle rendendola elastica. Inoltre è efficace contro le scottature solari.
ALOE VERA BIOLOGICA: una pianta ricca di proprietà antiossidanti e rigeneranti. Mantiene l’idratazione della pelle prevenendo le scottature.
OLIO di AVOCADO : nutriente e rigenerante, incrementa l’idratazione e l’elasticità della pelle. Un prezioso ingrediente destinato al ripristino della fisiologica morbidezza e idratazione cutanea

 

Aqua, Diethylhexyl Sebacate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium dioxide, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Sucrose Stearate, Stearic Acid, Polyglyceryl-2 Caprate, Magnesium Aluminum Silicate, Shea Butter Ethyl Esters, Glycerin, Corylus Avellana Seed Oil°, Aloe Barbadensis Leaf Extract°, Glyceryl Caprylate, Adansonia Digitata Oil°, Persea Gratissima Oil, Phytosterols, Bixa Orellana Seed Oil, Alumina, Squalane, Glycine Soja Oil, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Parfum, Olea Europaea Fruit Oil, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil.

error: Content is protected !!