SOLARE SPRAY DIELLOR – SPF 30 – MANDALA SUN

 • VAJRA PERIMORE ORGANIKE
 • PARFUMET HIPOALERGJENIKE
 • AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE
 • FILTRA DIELLORE CILËSORE
 • 150 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 2.700

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Perberesit

Përshkrimi dhe përdorimi

SPRAY DIELLOR:

ME VAJRA PERIMORE ORGANIKE
PARFUMET HIPOALERGJENIKE
AKTIV ME ORIGJINË PERIMORE
FILTRA DIELLORE CILËSORE

Një emulsion sprej i lehtë për t’u aplikuar i përshtatshëm për fëmijët dhe të rriturit. Formuluar pa përdorimin e nanomaterialeve.Përmban ekstrakte bimore duke përfshirë aloe vera, avokado të pasaponifikueshme, vaj lajthie organike dhe baobab.

Vaj ORGANIK baobab: i njohur si pema e jetës. I pasur me acide yndyrore esenciale, vitaminë C dhe vitaminë E, ushqen thellësisht epidermën dhe rinovon lëkurën duke e bërë atë elastike. Është efektiv edhe kundër djegieve nga dielli.
ALOE VERA ORGANIKE: një bimë e pasur me veti antioksiduese dhe rigjeneruese. Ruan hidratimin e lëkurës duke parandaluar djegien nga dielli.
VAJ AVOKADOS: ushqyes dhe rigjenerues, rrit hidratimin dhe elasticitetin e lëkurës. Një përbërës i çmuar që synon të rivendosë butësinë fiziologjike dhe hidratimin e lëkurës.

Shënim:
Aplikimi i një sasie minimale ul ndjeshëm nivelin e mbrojtjes nga dielli. Mos qëndroni të ekspozuar në diell për një kohë të gjatë edhe nëse përdorni një produkt mbrojtës kundër diellit. Mbajini foshnjat dhe fëmijët larg rrezet e diellit direkte. Ekspozimi i tepërt në diell është një rrezik serioz për shëndetin.

SPRAY DIELLOR – Mënyra e përdorimit
Shkundni mirë para përdorimit. Rinovoni aplikimin e produktit shpesh, veçanërisht pas djersitjes ose pasi laget ose thahet.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Referenca NAMS03

.

.

 • OLI VEGETALI BIOLOGICI
 • PROFUMI IPOALLERGENICI
 • ATTIVI DI ORIGINE VEGETALE
 • FILTRI SOLARI DI ULTIMA GENERAZIONE

Un’emulsione spray facile da applicare indicata per bambini ed adulti. Formulata senza l’utilizzo di nanomateriali.Contiene estratti vegetali fra cui aloe vera, insaponificabili di avocado, oli biologici di nocciola e baobab.

Olio di baobab BIOLOGICO: noto come l’albero della vita. Ricco di acidi grassi essenziali, vitamina C e vitamina E nutre in profondità l’epidermide e ringiovanisce la pelle rendendola elastica. Inoltre è efficace contro le scottature solari. ALOE VERA BIOLOGICA: una pianta ricca di proprietà antiossidanti e rigeneranti. Mantiene l’idratazione della pelle prevenendo le scottature. OLIO di avocado: nutriente e rigenerante, incrementa l’idratazione e l’elasticità della pelle. Un prezioso ingrediente destinato al ripristino della fisiologica morbidezza e idratazione cutanea.

Aqua, Diethylhexyl Sebacate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Shea Butter Ethyl Esters, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxycinnamate Triazine, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Extract°, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil, Bixa Orellana Seed Oil, Corylus Avellana Seed Oil°, Adansonia Digitata Oil°, Persea Gratissima Oil, Magnesium Aluminum Silicate, Phytosterol, Tocopherol, Glycine Soja Oil, Sodium Phytate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Helianthus Annuus Seed Oil, Benzyl Alcohol, Parfum.

error: Content is protected !!