Spray kundër mushkonjave – No Pick

  • Mban insektet larg
  • Aromatizues i bute per lekuren
  • I pasur me vajra esencialë
  • Nuk është i yndyrshëm dhe nuk njollos rrobat
  • Hidraton lëkurën
  • Perdoret edhe nga femijet 

  100 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 1.250

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Spray  kundër mushkonjave

Një locion delikat me efekt hidratues dhe parfumues per lëkurën në një mënyrë natyrale.
Karakterizohet nga një përzierje e pasur vajrash esencialë natyralë (limonë, eukalipt, barbarozë, nenexhik, lime) te cilat kane veti te mbajne larg insektet duke lënë nota delikate lulesh në lëkurën tuaj.
Përthithet shpejt, është jo i yndyrshëm dhe nuk njollos rrobat.
Ideale në mbrëmjet e verës, ofron hidratim dhe mbrojtje edhe për te gjitha llojet e lekurave.

Vaji esencial i citronelës kundër mushkonjave është edhe më i fuqishëm se spërkatjet apo qirinjtë.

Një tjetër vaj esencial kundër mushkonjave është nenexhik. Jo vetëm që i mban larg, por është i dobishëm për freskimin e mjedisit dhe mendjes.
Provojeni në ditët kur vapa ju turbullon mendjen.
Do të ndjeni një ndjesi të këndshme freskie. Dhe mendja do të përfitojë gjithashtu.

Vaji esencial i geraniumit është gjithashtu një mjet i shkëlqyer kundër mushkonjave. Gjithashtu funksionon duke mbajtur larg insektet e bezdisshme.
Përdorimi më i mirë i këtij vaji esencial është si një parfum natyral për t’u futur në shpërndarësin e duhur ose për t’u përdorur në qirinj aromatikë.
Ka një aromë të këndshme, prandaj mund të përhapë një aromë të këndshme në shtëpi.

Vaji esencial i limonit ka një efekt të fortë kundër mushkonjave. Dhe gjithashtu mban larg insektet e dëmshme dhe të bezdisshme.
Ai gjithashtu pastron ajrin dhe e bën atë më të freskët dhe më aromatik.

Mënyra e përdorimit
Spërkateni produktin në lekure duke e maazhuar ate derisa locioni të përthithet plotësisht.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Paralajmërim:
Shmangni kontaktin me sytë dhe gojen. Mbajeni larg fëmijëve.

.

.

Una lozione delicata studiata per idratare e profumare la pelle in modo naturale.
Caratterizzata da una ricca miscela di oli essenziali naturali (citronella, eucalipto, geranio, menta, limonene) notoriamente sgradita agli insetti, che lascerà sulla vostra pelle una delicata nota fiorita. Si assorbe rapidamente, non unge e non macchia i vestiti.
Ideale nelle sere d’estate, offre idratazione e protezione anche alle pelli più delicate.

L’olio essenziale di citronella contro le zanzare è ancora più potente degli spray o delle candele.

Un altro olio essenziale contro le zanzare è quello di menta piperita. Non solo le tiene lontane ma è utile per rinfrescare l’ambiente e anche la mente.
Provalo nelle giornate in cui il caldo sembra annebbiarti la mente.
Sentirai una piacevole sensazione di freschezza. E anche la mente ne beneficerà.

Anche l’olio essenziale di geranio è un eccellente repellente per le zanzare. Agisce anche tenendo lontano gli insetti fastidiosi.

L’uso migliore di questo olio essenziale è come profumo naturale da mettere nell’apposito diffusore o da usare in candele profumate.
Ha un profumo piacevole, quindi in grado di diffondere un piacevole aroma in casa.

L’olio essenziale di lemongrass ha un forte effetto antizanzare. E anch’esso tiene lontani gli insetti dannosi e fastidiosi.
Inoltre purifica l’aria e la rende più fresca e profumata.

Spray kundër mushkonjave

Kodi referues: NANP01

Ujë, vaj kastori i hidrogjenizuar PEG-40, izononanoat cetearyl, vaj i gjetheve të Eucalyptusit, vaj barishte Citronela ,alkool cetearyl, Glicerinë,Cetyl palmitate,stearat Gliceryl, vaj i gjetheve te lulevincit, Ekstrakt lulesh mente,vaj limoni, Etilheksilglicerinë, Acid Dehidroacetik, Fenoksietanol, Acid Benzoik, Citronellol, Geraniol, Limonene, Citral, Linalool, Farnesol.

error: Content is protected !!