Krem pas pickimin – PICK Balsamo lenitivo

 • Veprim freskues dhe qetësues
 • Për pickimet e: Bletëve, Mushkonjave, Kandil deti
 • Për të rritur dhe fëmijë
 • Mban insektet larg dhe parfumon lëkurën
 • Nuk është i yndyrshëm dhe nuk njollos rrobat
 • Me vajra esencialë

15 ml

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

L 900

Produkt i disponueshem

 • Përshkrimi dhe përdorimi
 • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Krem pas pickimin

 • Veprim freskues dhe qetësues 
 • Për pickimet e: Bletëve, Mushkonjave, Kandil deti
 • Për të rritur dhe fëmijë 
 • Mban insektet larg dhe parfumon lëkurën
 • Nuk është i yndyrshëm dhe nuk njollos rrobat
 • Me vajra esencialë

No -Pick është një locion delikat i krijuar për të hidratuar dhe parfumuar lëkurën në një mënyrë natyrale.
Karakterizohet nga një përzierje e pasur vajrash esencialë natyralë (limonë, eukalipt, barbarozë, nenexhik, lime) te cilat kane veti te mbajne larg insektet duke lënë nota delikate lulesh në lëkurën tuaj.Përthithet shpejt, është jo i yndyrshëm dhe nuk njollos rrobat.
Ideale në mbrëmjet e verës, ofron hidratim dhe mbrojtje edhe për te gjitha llojet e lekurave.

Një sprej i dobishëm për t’u mbajtur gjithmonë në çantën tuaj, në det për çdo pickim të kandil deti dhe në mal/qytet për t’u përdorur menjëherë pas pickimit të insekteve, veçanërisht mushkonjave.
Ai jep një ndjesi të menjëhershme freskie dhe këndshmërie, një parfum që do ta lërë lëkurën të butë dhe të parfumuar dhe do të lehtësojë kruajtjen e bezdisshme tipike të mushkonjave.

IDEAL PËR TË GJITHË FAMILJEN DHE EDHE PËR FËMIJËT

Mënyra e përdorimit
Aplikojeni produktin në zonat e prekura, duke e masazhuar derisa të përthithet plotësisht.

Dyqani fizik: Rruga Bardhyl 5 Tiran

Paralajmërim:
Shmangni kontaktin me sytë dhe gojen. Mbajeni larg fëmijëve.

.

.

 • AZIONE RINFRESCANTE
 • CALMANTE E LENITIVA
 • UTILE PER PUNTURE DI: API, ZANZARE E MEDUSE

No -Pick è una lozione delicata studiata per idratare profumare la pelle in modo naturale.
Caratterizzata da una ricca miscela di oli essenziali naturali (citronella, eucalipto, geranio, menta, limonene) notoriamente sgradita agli insetti, che lascerà sulla vostra pelle una delicata nota fiorita. Si assorbe rapidamente, non unge e non macchia i vestiti. Ideale nelle sere d’estate, offre idratazione e protezione anche alle pelli più delicate.

Uno spray a portata di mano da tenere sempre in borsa, al mare per eventuali punture di medusa e in montagna/ città da usare subito dopo le punture degli insetti, soprattutto di zanzare.
Dona una immediata sensazione di freschezza e piacevolezza, un profumo che lascierà la pelle morbida e profumata e farà passare il fastidioso prurito tipico delle zanzare.

IDEALE PER TUTTA LA FAMIGLIA E ANCHE PER I PIU’ PICCOLI

Kodi referues: NANP02

Krem pas pickimin

Ujë, Alkool etearyl, Mentol, Glicerinë, Ceteareth-20, Etil heksil palmitat, Lëng i gjetheve të Aloe Veres, Vaj i gjetheve të Eucalyptus , Ekstrakt i luleve Kalendul, Ekstrakt lulesh kamomili, vaj i gjetheve Melaleuca viridiflora, vaj mente Acetat tokoferil, akrilate/C10-30 akrilate polimer alkil, fenoksietanol, acid benzoik, acid dehidroacetik, hidroksid natriumi, limonen, alkool benzil, linalool.

error: Content is protected !!