Serum hidratues – Siero pelle sensibile Bloom

 

  • KONCENTRAT ANTIOKSIDANT 
  • Qetëson menjëherë lëkurën e stresuar dhe të skuqur
  • PA AROMË
  • BIO

 

35 ml

L 1.200

Produkt i disponueshem

  • Përshkrimi dhe përdorimi
  • Përbërësit

Përshkrimi dhe përdorimi

Serum hidratues fytyrën – lëkurë të ndjeshme – siero pelle sensibile

  • KONCENTRAT ANTIOKSIDANT 
  • Qetësues  
  • PA AROMË 
  • BIO

Koncentrati i përbërësve aktivë bimor qetëson menjëherë lëkurën e stresuar dhe të skuqur.
Kamomili dhe Kalendula qetësojnë dhe hidratojnë.E shkëlqyeshme si vetëm ashtu edhe në kombinim me kremin për një efekt intensiv.
Me ekstraktin antioksidant të qershisë japoneze, ajo qetëson dhe hidraton thellësisht edhe lëkurën më të ndjeshme.
Pa parfum.

Serumi është një hap thelbësor në kujdesin e lëkurës në çdo moshë dhe duhet të jetë pjesë e rutinës së përditshme të çdo gruaje. E aplikuar së bashku me kremin klasik ndihmon lëkurën të parandalojë skuqjen, dehidratimin, njollat, njollat ​​dhe shenjat e plakjes.
Serumi i fytyrës është një produkt me një përqendrim të lartë të përbërësve aktivë që aplikohet në lëkurë pas pastrimit dhe para hidratuesit për të plotësuar ose përmirësuar efektet e tij sipas nevojave tona specifike (hidratues, ndriçues, forcim, luftimin e rrudhave).

.

.

CONCENTRATO ANTIOSSIDANTE 

• LENITITVA E CALMANTE 

• SENZA PROFUMO 

Il concentrato di attivi vegetali calma immediatamente la pelle stressata e arrossata. Camomilla e Calendula leniscono e idratano. Ottimo sia da solo che in abbinamento alla crema per un effetto intensivo. Senza profumo. 

Il siero è un passaggio essenziale nella cura della pelle in ogni età e dovrebbe essere presente nella routine giornaliera di ogni donna. Applicato insieme alla classica crema aiuta la pelle a prevenire arrossamenti, disidratazione, imperfezioni, macchie e segni del tempo.
Il siero viso è un prodotto con un’alta concentrazione di ingredienti attivi che si applica sulla pelle dopo la detersione e prima della crema idratante per completarne o potenziarne gli effetti in base alla nostra necessità specifica (idratare, illuminare, rassodare, contrastare le rughe).

Serum hidratues fytyrën

Referenca NABL12

Ujë, ujë lulesh kamomili *, squalane, niacinamide, karbonat dikaprilil, cetil fosfat kaliumi, glicerinë, Gjalp Shea *, vaj Avokado, glicirrhizate dipotasium, vaj Ulliri ,ekstrakt Luledielli. Ekstrakt lulesh Qershie Japoneze, Ekstrakt lulesh Calendulla *, Fitosterole, Bisabolol, Tokoferol, Acidi Levulinik, Levulinat i Natriumit, Kaprilil Glikoli, Fitat Natriumi.

error: Content is protected !!